Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sławomir Rychlik z Cynkowa wystartował w drugim w tym roku maratonie. Tym razem zaliczył 16. PZU Cracovia Maraton, w którym rywalizowało 5756 biegaczy (bieg ukończyło 5614). Nie był on jedynym zawodnikiem z Cynkowa rywalizującym w tej imprezie. Do startu w niej namówił Pawła Wyszyńskiego.

W tym roku warunki do biegania w Krakowie były fatalne. Przez 3,5 godziny od startu padał deszcz. Sławomir Rychlik uzyskał czas 3:53,32 i zajął 2357. miejsce, Paweł Wyszyński uplasował się z czasem 3:51,42 na 2252. pozycji. Triumfowali oczywiście Kenijczycy. Najlepszy wśród Polaków, Łukasz Kapłon zajął 8. miejsce.

Był to już siódmy maraton w karierze Sławomira Rychlika. Kolejny start planuje we wrześniu. W międzyczasie zamierza rywalizować w biegach na krótszych dystansach.