Kalendarz
Ankieta

Skąd dowiedział się Pan/Pani o II Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki Z Kopyta

archiwum ankiet
NSR

Maraton sportowy samoobrony i fitness w Koziegłowach

Strona główna » Aktualności » Maraton sportowy samoobrony i fitness w Koziegłowach

wielkość tekstu:A | A | A

Klub Sportowy Warriors Koziegłowy i Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizowali pod honorowym patronatem Jadwigi Wiśniewskiej - Poseł do Parlamentu Europejskiego i Jacka Ślęczki - Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy „Maraton fitness i seminarium sportów walki”. Impreza odbyła się 23 września w Zespole Szkół w Koziegłowach. Wybitni sportowcy z dziedziny sztuk walk i fitness prezentowali podczas niej swoje umiejętności z udziałem wszystkich chętnych, którzy mogli bezpłatnie wziąć udział w Maratonie. Partnerem organizatorów było Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Myszkowie.
Maraton Fitness poprowadzili instruktorzy:
Mariola Pasikowska (latino dance) – nauczycielka, zawodniczka, trener personalny, instrukor fitness i nordic walking. Właścicielka klubu Positive Energy w Myszkowie, mistrzyni Polski i Europy w nordic walking.
Łukasz Maligłówka (zumba) – pasjonat fitness, muzyki i tańca. Z wykształcenia biolog, farmaceuta a także dietetyk. Łącząc w sobie wiedzę z tych wszystkich dziedzin propaguje świadomy, zdrowy i aktywny styl życia. Instruktor zumby i miłośnik muzyki latino.
Agnieszka Więcek, przeprowadzenie treningu Aero box – fizjoterapeutka, trener personalny, instruktor fitness, sztuki walki. W swojej pracy kładzie ogromny nacisk na precyzję ruchu oraz najdrobniejszy jej szczegół. W tym kierunku ciągle zdobywa wiedzę i umiejętności na wielu szkoleniach.
Seminarium sportów walki:
Mgr Marek Talarek (systemy samoobrony) – pedagog, instruktor sztuk walki z trzydziestoletnim stażem. Posiadacz stopnia mistrzowskiego 8 Dan w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Wykładowca w szkole o profilu technik ochrony od 10 lat. Instruktor ju-jitsu, eskrimy, samoobrony i technik interwencyjnych oraz rosyjskiej systemy. Współzałożyciel i prekursor w Polsce organizacji Systema Poland oraz założyciel Polskiej Elitarnej Szkoły Walki i Ochrony.
Dr inż. Mariusz Fabijański (systemy samoobrony) – pracownik naukowy, wykładowca akademicki. Od trzydziestu lat uprawia sztuki walki, posiadacz stopnia mistrzowskiego 7 Dan w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Instruktor rekreacji ruchowej, taktyki i technik interwencyjnych oraz pszczyńska sztuka walki i systema. Współzałożyciel i prekursor w Polsce organizacji Systema Poland.
Michał Kita (MMA) – trener klubu MMAassacra Pro-Fit Sport, czołowy polski zawodnik MMA. Walczył m.in. w Bellator FC, M-1 Global, MMA Attack i Fighters Arena. Od 2015 związany z KSW. Aktualnie zawodnik DSF Kickboxing Challenge.
Krystian Kwiecień (brazylijskie ju-jitsu) – trener klubu Rio Grappling Animmals Zawiercie. Czarny pas BJJ, absolwent AWF, instruktor boksu, zapasów, sportów siłowych samoobrony.
Piotr Korpus (KS Ofensywa, kickboxing) – mgr Administracji, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii. Trener Klubu KSW Ofensywa. Instruktor sportu ze specjalizacją Kickboxingu nadanego przez Ministra Sportu i Turystyki. Instruktor Muay Thai oraz posiadacz I Dan Taekwon-do
(czarny pas). Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Uczestnik Mistrzostw Świata i zdobywca Pucharu Świata w Taekwon-do. Pasjonat sportów siłowych i sportów walki, szlifujący swoje umiejętności od 13 roku życia w – takich dyscyplinach jak : Kickboxing, Taekwon-do, Muay Thai, K1, Boks, BJJ, MMA.
Sebastian Jagusiak (przeprowadzenie treningu sportów walki samoobrony) – Instruktor samoobrony, miłośnik sztuk walki oraz Street Fightu. Prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, założyciel sekcji samoobrony kobiet w Koziegłowach.
Mateusz Kolasa (organizator) – Absolwent AWF Katowice, prekursor sportów siłowych i sportów walki w Gminie Koziegłowy, instruktor samoobrony, trener personalny, masażysta. Prezes KS Warriors Koziegłowy. Wspólnie z żoną prowadzi Medi Gym Fitness Club w Koziegłowach
Uczestnicy maratonu otrzymali pakiet startowy – koszulkę i pamiątkowy medal
Klub Sportowy Warriors i Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje
Maraton jest elementem zadania „W Zdrowym ciele zdrowy duch” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Celem projektu jest podniesienie aktywizacji sportowej i integracji pokoleniowej mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy poprzez edukację obywatelską.
Organizatorzy imprezy postanowili uczcić w tej formie 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Profesjonalne nagłośnienie zapewnił DJ PATRYK
Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Demokratyczna oraz Studiotv.info. Na imprezie obecna była także TVP3 Katowice.

czytano: 639 razy

źródło: kozieglowy.pl

Strona główna
Gminny System Informacji SMS Koziegłowy
Galeria
Ilość zdjęć: 273
dalej
Realizowane projekty
  • e-Myszkovia. Rozwój elektronicznych usług publicznych oraz nowoczesny samorząd w powiecie ...
   dalej
Topografia sołectw
dalej
Linki
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
dalej

Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy
42-350 Koziegłowy, Plac Moniuszki 14
Tel.: (34) 314 12 19, Faks:34 314 15 33

Koziegłowy to miasto w woj. śląskim, w powiecie myszkowskim. Gmina Koziegłowy położona jest na krawędzi Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Znajduje się w województwie śląskim i jest częścią powiatu myszkowskiego. Jest drugą, co do wielkości gminą w dawnym województwie częstochowskim i największą gminą powiatu. Sąsiaduje z gminami: Poraj, Żarki, Siewierz, Woźniki, Kamienica Polska oraz z miastem powiatowym Myszków.