Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Comenius Regio w ZS w Lgocie Górnej

Celem Comenius Regio jest wzmacnianie europejskiego wymiaru w edukacji poprzez promowanie współpracy między lokalnymi i regionalnymi władzami oświatowymi w Europie, realizacja celów programu Comenius, a w konsekwencji wzbogacenie oferty edukacyjnej dla uczniów. Partnerstwa w ramach programu Comenius Regio dają możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk, rozwijania struktur współpracy międzynarodowej, w tym przygranicznej.

W tym nowym programie Polska uczestniczy od 2009r. Szkoła w Lgocie Górnej, jest pierwszą w gminie Koziegłowy i w powiecie myszkowski, a 7 w województwie śląskim, która przystąpiła do programu, angażując do współpracy władze Gminy i Miasta Koziegłowy oraz pracowników Warsztatów Terapeutycznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wojsławicach. Gmina Koziegłowy jest koordynatorem projektu. Partnerem programu pn. „Uczenie się przez całe życie” jest Turcja. W poniedziałek 25 października, delegacja z Gminy Denizli (miasto w południowo-zachodniej Turcji), rozpoczęła pierwszą wizytę roboczą w zespole Szkół w Lgocie Górnej. Uczestniczą w niej władze gminy, dyrektorzy wydziału szkolnictwa oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej ze specjalnymi wymaganiami edukacyjnymi i średniej szkoły artystycznej. Goście, w ciągu tego tygodnia, odwiedzą szkoły w naszej gminie, uczestniczyć będą w zajęciach szkolnych i warsztatach TPD oraz pracować nad realizacją projektu z polskimi partnerami.

Projekt potrwa dwa lata. Oprócz wizyt roboczych, wymianie doświadczeń, a także pracy nad opracowaniem wspólnego kalendarza i poradnika „ Zrób to sam”, celem projektu jest uwrażliwienie na pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. „ Będziemy chcieli poznać ludzi, ich codzienne życie, zwyczaje, specyfikę środowiska, historię i kulturę obu narodów. Dołożymy wszelkich starań, aby nasi goście czuli się u nas dobrze, ponieważ uważamy, że ludzie niezależnie gdzie żyją, szukają przyjaciół, a granice nie są żadną przeszkodą” – powiedziała dyrektor ZS w Lgocie Górnej, Bożena Witos, podczas uroczystego spotkania powitalnego. Burmistrz Jacek Ślęczka, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, podkreślając wielkie zaangażowanie pracowników oświaty oraz władz naszej gminy, w realizację zadań o charakterze oświatowym i wychowawczym. Dla tureckich gości zaśpiewała i zatańczyła młodzież szkolna z Lgoty Górnej oraz Gminny Zespół Pieśni i Tańca Koziegłowy. BK

03

LIS

2010

960

razy

czytano

3479/4534

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.