Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zespół Szkół w Lgocie Górnej, w ramach tej akcji, do której przystąpiła Gmina Koziegłowy, ruszył z programem dla młodzieży szkolnej oraz dorosłych, od początku kwietnia.
 Głównym celem programu jest promowanie zachowań prospołecznych i prozdrowotnych, przeciwdziałanie negatywnym skutkom używania alkoholu,narkotyków oraz stosowania przemocy, promocja sportu jako alternatywy wobec patologii.
Z inicjatywy Klubu Integracji Społecznej, terapeuta pan Mirosław  Górniak, wygosił prelekcję dla rodziców " Czym jest i jak leczyć alkoholizm".
   Tydzień profilaktyki szkolnej pod hasłem "Szkoła wolna od niewłaściwych zachowań=pomyślny start w dalsze życie", rusza 24 kwietnia.W ramach tego tygodnia już w poniedziałek odbędzie się spektakl teatralno-profilaktyczny dla młodzieży w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru "ODYSEUSZ",pt.  Z innej perspektywy -dokonywanie właściwych wyborów". W następnych dniach zaplanowano prelekcję dla uczniów, ktorą przeprowadzą funkcjonariusze z jednostki Policji do spraw nieletnich.
  Przewidziane są również konkursy min. pod hasłem "Więcej wiem. dobrze wybieram," "Słucham mistrzów, dobrze wybieram," "Nie jestem sam, dobrze wybieram".
Na godzinach wychowawczych, prowadzone są pogadanki dotyczące profilaktyki uzależnień.
 Sport jest głównym środkiem za pomocą którego kampania"Zachowaj trzeźwy umysł" stara się odciągnąć młodych ludzi od zagrożeń i używek. Rozmaite imprezy sportowe są sprawdzonym sposobem na dobrą zabawę połączoną z owocną profilaktyką. Szkoła w Lgocie Górnej uczestniczy również w programie "Ślaskiej szkoly promującej zdrowie ". Sportowa rywalizacja jest wspaniałą metodą spędzania wolnego czasu. Uczniowie gimnazjum biorą udział w lidze piłki siatkowej i tenisa stołowego,a podstawówki w lidze piłki nożnej. W maju planowane są "Dni Sportu" z udziałem młodzieży i rodziców.
  Duży i ciekawy obraz świadomości naszych pociech o problemie dają równiez konkursy plastyczne. Angażują one wyobraźnię, pozwalają na wyrażenie własnych przeżyć i przemyśleń.Taki konkurs o tematyce antyalkoholowej przeprowadzony będzie w Zespole Szkół w Lgocie Górnej.
  Najbardziej przekonywująca jest, zdaniem wielu psychologów, rozmowa z osobą, która ptrafi walczyć z nałogiem, czyli z trzeźwym alkoholikim.Takie spotkanie z udziałem członków Klubu Abstynenta z Koziegłów i Myszkowa odbędzie się w ZS w Lgocie Górnej.
  Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł" jest akcją, która nie chce nudzić oraz manifestem-sprzeciwem wobec bezsensownego cierpienia młodych ludzi.
Uczniowie mówią NIE, zgubnym metodom, które prowadzą do uzależnień.
Wspólne świętowanie radości życia, pogody ducha, i otwartości na innych, to alternatywa dla młodzieży.

                                                     Bożena Kolasa


 

22

KWI

2006

3891

razy

czytano

4430/4531

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.