Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Mogę więcej" – finał
13 grudnia w Urzędzie Gminy i Miasta Koziegłowy  odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca projekt realizowany przez GMOPS Koziegłowy „Mogę więcej”, Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Już po raz trzeci  Ośrodek Pomocy zrealizował  projekt, którego celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna klientów  pomocy społecznej Gminy Koziegłowy. Projekt skierowany był mieszkańców gminy Koziegłowy, którzy są w wieku aktywności zawodowej o niskich kwalifikacjach zawodowych lub ich braku, korzystają w rozumieniu przepisów ze świadczeń pomocy społecznej w związku z bezrobociem zagrożeni są wykluczeniem społecznym, nie byli wcześniej aktywizowani przez projekty systemowe.
Projektem zostało objętych 18 osób, które skorzystały z wybranych szkoleń: kurs „Autopromocja ”, kurs rękodzieła „Artystyczna wytwórczość wiórowa” kurs „Obsługa kasy fiskalnej” 9 osób kurs, „Prawa jazdy kat b” 4 osoby, kurs „Opiekun osoby starszej” 5 osób kurs „Kucharz małej gastronomii”. W konferencji uczestniczyli  specjalnie zaproszeni goście senator Czesław Ryszka, Karolina Dudkiewicz z  wydziału EFS  Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, beneficjenci,  kierownik Bożena Strzelecka – Kłopot oraz pracownicy GMOPS Koziegłowy, wice burmistrz Stanisław Błoński, sekretarz Krzysztof Bąk,  kierownik referatu promocji i rozwoju Edyta Wrzosowska oraz pracownicy referatu, Irena Kapuśniak – psycholog oraz Sylwia Muc z MGOPK w Koziegłowach. Bartosz Lachór – koordynator projektu wręczył wszystkim zaproszonym gościom upominki i podziękowania za współpracę przy realizowanym projekcie, a w muzycznej prezentacji przedstawił ciekawe sprawozdanie z realizacji projektu. Były serdeczne gratulacje i  życzenia świąteczne.
 Karolina Dudkiewicz poinformowała również, że  w ramach dobrych praktyk w najbliższych dniach Europejski Fundusz Społeczny zabrzmi z różnych anten radiowo-telewizyjnych. Spoty promujące Program Operacyjny Kapitał Ludzki oraz realizowane projekty będą emitowane m.in. na antenie regionalnych stacji TV i w kilku stacjach radiowych, wsparte dodatkowo promocją w Internecie. W Radiu Zet oraz programie „Dzień Dobry TVN” ukażą się mini-reportaże poświęcone wsparciu, jakie dzięki środkom EFS stało się udziałem mieszkańców naszego regionu. a także dlaczego klienci pomocy społecznej w Koziegłowach przeszli szkolenia z rękodzieła, we współpracy z Osikową Doliną. Realizacja projektów  systemowych jest nową formą pracy z klientami pomocy społecznej oraz jest wyzwaniem dla kadry Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach, któremu mamy nadzieję sprostać a efekty wspólnych wysiłków będą zauważalne przez poprawę sytuacji uczestników projektu i ich rodzin, świadczyć  o tym może fakt, że dwie osoby uczestniczące w projekcie już pracują. BK

Relacja w Dzień Dobry TVN

http://dziendobrytvn.plejada.pl/28,41812,news,,1,,osikowa_dolina,aktualnosci_detal.html

 

 

 

16

GRU

2010

1593

razy

czytano

3451/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.