Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzień 09.01.2011 jak w całej Polsce był pogodny i pełen nadziei na szczodrość mieszkańców naszej gminy. 64 wolontariuszy od wczesnych godzin rannych kwestowało na ulicach, stacjach paliw i pod kościołami. Puszki do Sztabu Gminnego spływać zaczęły dopiero po godzinie 16.00, a o 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach, rozpoczęła się impreza artystyczna na rzecz fundacji. Do późnych godzin wieczornych, dwustuosobowa sala wypełniona była po brzegi. Zawartość puszek była skrzętnie liczona, a na scenie pojawili się rycerze średniowieczni z Bractwa Rycerskiego z Koziegłów i Drużyna Milites Christi z Huty Starej. Po pokazie fechtunku rycerskiego poprowadzili licytację, w której zlicytowali min. skórzaną sakwę, wykonaną ręcznie przez jednego z członków grupy. Później na scenie pojawiła się młodzież uczestnicząca w zajęciach tańca breakdance odbywających się w naszym ośrodku, z pokazem swoich umiejętności tanecznych. Ekscytujący także okazał się taniec w wykonaniu instruktorów prowadzących zajęcia. Następnym punktem programu był występ wokalny w wykonaniu uczennic Gimnazjum nr 1 w Koziegłowach, a kolejnym- koncert bluesowy zespołu ,,Merphy Blues”z Kłobucka. Cała sala bawiła się doskonale, także podczas licytacji prowadzonych przez szefa sztabu Agatę Morawiec, na których sprzedano gadżety fundacji, a także srebrną monetę, tort i poezje Jana Pawła II- przyniesione do sztabu przez mieszkańców gminy Koziegłowy. Całe wydarzenie zakończył koncert zespołu Avocado, znakomicie ,,grającego” polskie i zagraniczne szlagiery acapella i pokaz pirotechniczny przed domem kultury. ,,Światełko do nieba” w całości ufundowane zostało przez mieszkańców gminy i miasta Koziegłowy, tak jak i ciasta sprzedawane później w kawiarence.

Do akcji na ten szczytny cel dołączyli się także samorządowcy i przedstawiciele różnych środowisk naszego powiatu, rozgrywając sobotni mecz piłki halowej i wpłacając na konto fundacji wpisowe za udział w rozgrywkach.
Zebrana w Koziegłowach kwota, to 22 069, 81 zł !
 
Suma z licytacji – 1 425
Kwota uzyskana z rozgrywek samorządowych - 1 220
Największa kwota w puszce- 1 639,55 zł należała do Wiktora Lipy z Koziegłówek, a druga co do wielkości zawartość puszki – 1 387, 36 zł i 11 euro, do Sandry Gradek z Gniazdowa!
Znowu pobiliśmy swój ostatni rekord!
Ukłony w stronę mieszkańców, sponsorów, wolontariuszy , OSP Koziegłowy, KGW, policji i wszystkich którzy byli nam przychylni!
Bardzo gorąco dziękuję w imieniu swoim, fundacji i dzieci, które potrzebują sprzętu do leczenia schorzeń urologicznych i nefrologicznych!     Agata Morawiec
 

10

STY

2011

1561

razy

czytano

3457/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.