Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Comenius Regio w słonecznej Turcji...

W dniach od 6 do 12 marca 2011 roku przedstawiciele instytucji biorących udział w międzynarodowym projekcie Comenius Regio „Równe Szanse w Europie”: Joanna Kołodziejczyk – przewodnicząca Rady GiM Koziegłowy, Bożena Kolasa -Gmina i Miasta Koziegłowy, Sylwia Król, Edyta Gasiak - Warsztaty Terapii Zajęciowej TPD w Wojsławicach oraz Alina Cupiał, Małgorzata Kumor, Małgorzata Woszczyk i Karina Pieroń - Zespół Szkół w Lgocie Górnej, gościli u partnerów zagranicznych w Turcji.
W ramach wizyty polska delegacja odwiedziła urzędy analogiczne do Urzędu Gminy, Starostwa, Kuratorium oraz Szkołę dla dzieci niepełnosprawnych, Szkołę artystyczną i turystyczną oraz 2 przedszkola.
„Wyjazd miał charakter edukacyjny stąd głównie mieliśmy możliwość zaobserwowania pracy i funkcjonowania różnych typów/poziomów szkół, począwszy od przedszkoli, a skończywszy na szkołach średnich. W centrum zainteresowań była szkoła dla osób z dysfunkcjami. Naszą uwagę zwróciły szczególne starania państwa o edukację najmłodszych oraz wdrożony system edukacji wsparcia i pomocy dla osób niepełnosprawnych” – wspominają uczestniczki wizyty
„Partnerstwa w ramach programu Comenius Regio dają możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk, rozwijania struktur współpracy międzynarodowej –wyraziła przekonanie przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Joanna Kołodziejczyk, przedstawiciel koordynatora projektu, Gminy i Miasta Koziegłowy
Priorytetem wyjazdu było ustalenie aktualnych i zaplanowanych działań dotyczących projekt tj. porównanie systemu edukacyjnego. Ustalenia dotyczyły również produktów finalnych projektu tj. polsko - tureckiego kalendarza na rok 2012, poradnika pt: „Zrób to sam” oraz wspólnej strony internetowej.
„Denizili, w którym gościłyśmy i region Pamukale (Turcja pólnocno-zachodnia) to obszar słynący z antycznych zabytków. Zwiedziłyśmy Efez, Laodikeię, Hierapolis, Kusadusi. Turcja przywitała nas zimna aurą, ale za to gorącymi sercami ludzi, których miałyśmy okazję poznać i spotkać podczas pobytu – dodaje Karina Pieroń, nauczyciel języka angielskiego – autorka projektu.
W tym nowym programie Polska uczestniczy od 2009r. Szkoła w Lgocie Górnej, jest pierwszą w gminie Koziegłowy i w powiecie myszkowski, a 7 w województwie śląskim, która przystąpiła do programu, angażując do współpracy władze Gminy i Miasta Koziegłowy oraz pracowników Warsztatów Terapeutycznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wojsławicach. Następne spotkanie robocze odbędzie się w Polsce w maju br. (KP, BK)

 

16

MAR

2011

2032

razy

czytano

3404/4531

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.