Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koziegłowy,21 marca 2011 r.
Weźmy snopek słomy
i barwną chusteczkę.
Ustroimy kukłę,
pannę Marzaneczkę.
Poniesiemy ją wysoko,
nad łąką.

Słowami tego wiersza uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Koziegłowach wraz z opiekunami : p. Magdaleną Pawłowską, p. Marią Bednarską, p. Iwoną Laszczyk, p. Marzeną Kaim, p. Marzeną Daniel, P. Magdaleną Nowak 21 marca, rozpoczęli obchody powitania wiosny. Dzieci wyruszyły uroczystym korowodem spod szkoły, pomaszerowały ulicami Koziegłów z piosenkami o tematyce wiosennej na ustach. W poszukiwaniu wiosny odwiedzili Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy. Po dotarciu na kompleks sportowy Orlik ułożyli słomiane kukły na palenisku aby spalić Marzanny – symbol niechcianej, złej zimy. Do szkoły wrócili z pięknie przystrojonym w kwiaty, wstążki i kolorowe kokardy Gaikiem – symbolem wiosny.
Mamy nadzieję, że teraz ta tak upragniona pora roku na pewno do nas przyjdzie.

Gniazdów, 21 marca 2011 r.
Nareszcie przyszła z utęsknieniem oczekiwana wiosna. Radośnie i kolorowo powitano ją w Szkole Podstawowej w Gniazdowie. Tego dnia uczniowie nie rozwiązywali trudnych zadań matematycznych, nie pisali dyktand. Nawet przyszli ubrani inaczej, niż zwykle - mundurki zastąpiono barwnymi strojami w kwiatki,
a włosy dziewczyn zdobiły kwiaty.
Świetnie się bawiono podczas warsztatów plastycznych. Część z nich prowadziła Izabela Churas – specjalizująca się w wyrobach z wiórów osikowych. Bardzo chętnie dzieci uczyły się robić łykowe kwiatki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty przyrodnicze przygotowane przez nauczycielki przyrody. Podczas zawodów sportowych sala gimnastyczna rozbrzmiewała wesołym gwarem.
Z największą niecierpliwością oczekiwano rozstrzygnięcia konkursów zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Wybrano Królową Wiosny – została nią Marta Glinka. Marta była bardzo szczęśliwa z wyniku wyborów. Z całą powagą królewskiego majestatu obwieściła początek wiosny. Jej orszak tworzyli laureaci konkursu na najpiękniejszy kwiat wykonany z bibuły. Zwyciężyli najmłodsi – przedszkolaki. Indywidualnie: w kat. klas młodszych - Kamilka Cesarz, w kat. klas starszych - Tomek Rychlik. Nagrodzono również kwiaty wykonane przez Julię Broncel i Julię Rusek oraz Wiktorię Jagodę, Wiktorię Paligę i Mateusza Śliwę.
Za nagrody podziękowanie kierujemy pod adresem Burmistrza oraz Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy.

 

22

MAR

2011

1606

razy

czytano