Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

To już trzecie spotkanie w ramach programu Comenius Regio, które odbyło się w Zespole Szkół w Lgocie Górnej w  dniach od 15-21 maja 2011.
 Instytucje  zaangażowane  w projekt pt: „ RÓWNE SZANSE W EUROPIE”, tj. Zespół Szkół w Lgocie Górnej, Urząd Miasta i Gminy w Koziegłowach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wojsławicach gościły 8 przedstawicieli Urzędu Miasta  Denizli oraz  nauczycieli Szkoły Sztuk Pięknych z Turcji.
Priorytetem spotkania było ustalenie aktualnych i zaplanowanych działań dotyczących projektu tj. porównanie systemu edukacyjnego. Ustalenia dotyczyły również produktów finalnych projektu tj. polsko - tureckiego kalendarza na rok 2012,  poradnika pt: „Zrób to sam” oraz wspólnej strony internetowej.
Delegacja turecka została powitana i ciepło przyjęta podczas uroczystej akademii, którą przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Lgocie Górnej. Podczas akademii, uczniowie jak i Zespół Pieśni i Tańca Koziegłowy zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-instrumentalne.
Przedstawiciele strony tureckiej odbyli również spotkanie z władzami samorządowymi Miasta i Gminy Koziegłowy. Mieli też okazję zwiedzić jak i poznać zasady funkcjonowania Warsztatów Terapii zajęciowej w Wojsławicach jak i Zespołu Szkół Zawodowych im. T. Kościuszki  w Żarkach.
W ramach wizyty  goście zwiedzili Kraków, Oświęcim, Katowice, Częstochowę. Uczestniczyli również w plenerze artystycznym w Mirowie i Bobolicach. Uczniowie Gimnazjum Zespołu Szkół w Lgocie Górnej jak i uczestnicy terapii zajęciowej z Wojsławic pod nadzorem profesjonalistów plastyki rozwijali swoje umiejętności artystyczne.
„Była to cenna lekcja kultury i historii dla naszych zagranicznych gości ale i również doskonała okazja na wymianę własnych doświadczeń i praktyk w sferze pedagogiczno -  dydaktycznej” -wspomina autorka projektu Karina Pieroń.

31

MAJ

2011

1654

razy

czytano

3367/4534

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.