Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kraj Hrabiego Draculi był celem trzeciej już wizyty roboczej Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach w ramach projektu „Cultural and Historical Brotherhood of Towns” europejskiego programu Comenius. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele pięciu krajów: Turcji, Hiszpanii, Bułgarii, Rumunii i Polski. Szkołę Podstawową w Koziegłówkach reprezentowali nauczyciele: Justyna Stodółkiewicz i koordynator projektu w Polsce, Magdalena Kulawiak – Francuz, jak również uczniowie: Paweł Torbus, Michalina Łabuś, Oliwia Maroń, Dominika Stodółkiewicz i Martyna Nowak.
 Spotkanie odbyło się w Bacau – mieście położonym we wschodniej Rumunii nad rzeką Bystrzycą,  w pobliżu jej ujścia do Seretu, stanowiącym ośrodek administracyjny okręgu Bacău. Celem wizyty było poznanie kultury, historii Rumunii, jak również szeroko pojęta integracja europejska, wzbudzenie w uczniach poczucia tolerancji wobec innych kultur. Podczas wizyty przedstawiciele poszczególnych krajów przygotowywali dania charakterystyczne dla swojego kraju, odbyła się uroczysta degustacja przygotowanych potraw. Zorganizowano wystawę przedstawiającą kulturę i historię danego kraju.
 Podczas wizyty zwiedzano szkołę, pracowano nad projektem, zwiedzano Bacau m.in. muzeum historyczne i bibliotekę gminną. Wybrano się też z wizytą do burmistrza miasta, degustowano kuchnię rumuńską. W kolejne dni zwiedzano Salinę z przepięknymi wodospadami, Buhusi i Piatra Neamt z zapierającym dech w piersiach krajobrazem górskim oraz Iasi – stolicę Rumuńskiej Mołdawii. 
Uczniowie zawiązali nowe międzynarodowe przyjaźnie i z ciężkim sercem opuszczali Bacau, gdzie czuli się jak w domu. Kolejna wizyta odbędzie się Bułgarii w listopadzie.


 

06

CZE

2011

1383

razy

czytano

3377/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.