Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Śląski System Informacji Turystycznej w Koziegłowach

Gmina i Miasto Koziegłowy należy do jednostek z regionu Związku Gmin Jurajskich objętych realizacją projektu pn. „Śląski System Informacji Turystycznej”. Punkt Informacji Turystycznej obsługiwany jest przez pracowników Referatu Promocji i Rozwoju Gminy Koziegłowy przy ul. Żareckiej 28. Pomieszczenie wyposażone zostało w odpowiedni sprzęt i meble, a przyszłym roku punkt doposażony zostanie w infokioski przy MGOPK i przy Urzędzie Gminy. W województwie śląskim powstaje pierwszy w Polsce zintegrowany system informacji turystycznej. Realizacja projektu, którego liderem jest Śląska Organizacja Turystyczna, rozpoczęła się w styczniu 2011 roku. W jej wyniku w ciągu trzech lat powstanie sprawna sieć informacji turystycznej w skali regionu, obejmująca strukturę punktów IT, platformy informatyczne i bazy danych, kompleksowe oznakowanie atrakcji turystycznych oraz publikację i dystrybucję materiałów promocyjnych. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do informacji turystycznej i podniesienie jakości obsługi turysty. Projekt „Śląski System Informacji Turystycznej” to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, mające swoim zasięgiem objąć całe województwo śląskie - od terenów Jury Krakowsko- Częstochowskiej, poprzez miasta i gminy środkowej części województwa aż po Beskidy, Śląsk Cieszyński oraz Subregion Zachodni Województwa.
Głównym celem projektu ŚSIT jest zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez stworzenie systemu wymiany informacji i współpracy między punktami informacji turystycznej. Przyczyni się to do podniesienia jakości i stopnia satysfakcji turystów oraz wzrostu liczby osób korzystających z oferty turystycznej regionu.
Realizacja „Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej” w ciągu trzech lat obejmuje:
- wyposażenie i oznakowanie 67 punktów informacji turystycznej,
- instalację i uruchomienie 101 infokiosków – interaktywnych punktów informacyjnych,
- oznakowanie 193 atrakcji turystycznych na terenie województwa śląskiego,
- publikację i dystrybucję 847 tys. egzemplarzy materiałów informacyjno-promocyjnych (przewodników i map),
- kompleksową rozbudowę portalu www.slaskie.travel (www.silesia.travel),
- wdrożenie nowych technologii internetowych (stworzenie platformy społecznościowej, systemu komunikacji SMS, forum, galerii, badania opinii, geolokalizacji GPS obiektów i tras wraz z dodatkowymi formami prezentacji, wizualizacje obiektów i tras).
Środki na realizację projektu Śląska Organizacja Turystyczna pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013) w kwocie ponad 12 milionów złotych. Projekt ma charakter partnerski. Śląska Organizacja Turystyczna jako lider projektu w ramach wdrażania projektu współpracuje z 5 partnerami: Stowarzyszeniem „Region Beskidy”, Górnośląskim Związkiem Metropolitalnym, Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”, Związkiem Gmin Jurajskich oraz Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. BK
Więcej informacji na http://www.silesia-sot.pl/slaski-system-informacji-turystycznej
 

11

LIP

2011

1385

razy

czytano

3247/4444

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.