Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

II TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA w Koziegłowach

Drużyna z Koziegłów jedzie do Dąbrowy Górniczej
Celem organizacji II TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko - ORLIK 2012” . Turniej Orlika przeznaczony jest dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10 – 11 oraz 12 – 13 lat. W rozgrywkach mogą uczestniczyć reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, jak również tzw. „dzikie drużyny”. Turniej rozgrywany jest w terminie 02 września – 07 października 2011 roku na czterech szczeblach rozgrywkowych:
• 02.09-16.09 – eliminacje gminne, lokalne turnieje na Orlikach
• 19.09-23.09 – eliminacje wojewódzkie (turnieje na wybranych Orlikach)
• 26.09-01.10 – finały wojewódzkie
• 04.10-07.10 – finał ogólnopolski w Warszawie - aktualny termin finałów

Atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników turnieju i dla najlepszych drużyn w finałach wojewódzkich i w finale krajowym ufundowali partnerzy turnieju – PZU i PKN ORLEN. Wszyscy uczestnicy turniejów eliminacyjnych rozgrywanych na Orlikach otrzymają pamiątkowe koszulki. Najlepsze drużyny w finałach wojewódzkich otrzymają piłki, a w finale krajowym otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe: stroje piłkarskie, piłki, aparaty fotograficzne, odtwarzacze MP3 i wiele innych.
Na koziegłowskim Orliku rozgrywki gminne odbyły się w dniach 13 -14 wrzesień. Organizatorem turniejów był Animator Orlik 2012 Waldemar Grabiński. We wtorek 13 września rozegrały mecze dziewczyny w wieku 12 -13 lat. Do turnieju przystąpiły drużyny z Lgoty Górnej – opiekun Jolanta Kotula, Koziegłowy- opiekun Krzysztof Pluciński oraz Gniazdów – opiekun Robert Majchrzak. Awansowały Koziegłowy, które pojadą do Niegowej gdzie w kolejnej rundzie zagrają z Niegową, Kroczycami i drużyną z Irządz.
W środę 14 września w Koziegłowach rozegrany został turniej na etapie eliminacji gminnych chłopców, w wieku 12 -13 lat. Do rywalizacji stanęły 3 zespoły z Koziegłów, Gniazdowa i Lgoty Górnej, drużyny rywalizowały o awans do kolejnej rundy w której czekają już zespoły z Dąbrowy Górniczej, Zawiercia oraz Mierzęcic. Mimo zaciętej rywalizacji turniej odbył się w miłej atmosferze, warunki atmosferyczne były sprzyjające co wpłynęło na sporą frekwencję kibiców. Zawody poprowadził Mateusz Kolasa, który sam po zawodach przyznawał że dawno nie sędziował tak zaciętych meczów. W pierwszym meczu Lgota Górna podejmowała drużynę z Gniazdowa prowadzoną przez Roberta Majchrzaka, mecz zakończył się wynikiem 3-0. Drugie spotkanie to rywalizacja pomiędzy drużyną gospodarzy a gośćmi z Gniazdowa, spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0. Przed ostatnim Meczem temperatura sięgnęła zenitu gdyż jego stawką był awans do kolejnych gier. Zespół z Koziegłów trenera Krzysztofa Plucińskiego spotkał się z zespołem Lgoty Górnej prowadzonej przez Ewę Plucińską. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0 i Koziegłowy awansowały dalej do kolejnej rundy zmagań która zostanie rozegrana w Dąbrowie Górniczej. Po zakończonym turnieju młodzież nie kryła zadowolenia z udziału w turnieju oraz nagród. BK, KC
 

15

WRZ

2011

1539

razy

czytano

3314/4531

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.