Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wizyta studyjna w Turcji, Comenius Regio

W ramach realizacji projektu Comeniusa Regio, odbyła się druga  wizyta studyjna w Turcji w mieście Denizli.  Liderem projektu o nazwie „Równe szanse w Europie” jest Gmina i Miasto Koziegłowy –partnerem zagranicznym instytucja pełniąca funkcję Kuratorium Oświaty na obszarze dystryktu Denizli. Partnerami ze strony polskiej są: Zespół Szkół w Lgocie Górnej oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - warsztaty terapii zajęciowej w Wojsławicach.
Podczas tygodniowego pobytu zaplanowano trzy dni pracy nad projektem oraz dwa dni na poznanie walorów turystycznych i kulturalnych miasta Denizli i okolic.
W trakcie pobytu polska delegacja odwiedziła szkołę artystyczną, przedszkole, szkołę hotelarską oraz szkołę dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i  warsztaty terapii zajęciowej dla dorosłych osób niepełnosprawnych.
Wielkim wyróżnieniem  dla delegacji były wizyty u Prezydenta Miasta Denizli oraz u Dyrektora Edukacji czyli odpowiednika polskiego Wojewódzkiego Kuratora Oświaty.
Prowadzone rozmowy dotyczące spraw edukacji  pozwoliły na wymianę doświadczeń, dobrych praktyk i lepsze zrozumienie funkcjonowania systemów oświaty w Polsce i w Turcji.  Najistotniejszym elementem prac warsztatowych było omawianie sposobów  pomocy osobom niepełnosprawnym. Zarówno uczniom jak i osobom dorosłym.
W skład delegacji wchodzili: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Skarbnik Gminy i Miasta Koziegłowy Jadwiga Matyja, Dyrektor ZEAOS Katarzyna Zychowicz, Główny Księgowy ZEAOS Teresa Podsiadło, Dyrektor Zespołu Szkół w Lgocie Górnej Bożena Witos, nauczycielka j. angielskiego pomysłodawczyni i autorka projektu Karina Pieroń, kierownik warsztatów terapii zajęciowej w Wojsławicach Mariola Knieja oraz terapeuta Edyta Kaim.
Należy podkreślić niezwykle serdeczne przyjęcie delegacji przez tureckich partnerów.  Dzięki ich gościnności, otwartości i przyjaznemu nastawieniu w mieście  odległym o ponad 2 300 km, można było poczuć się jak w domu.
Projekt trwa do lipca 2012 roku. Zrealizowano 4 wizyty. Dwie w Turcji oraz dwie w Polsce. W czasie trwania projektu odbędą się jeszcze kolejne dwie. W marcu delegacja polska odwiedzi Turcję, a uroczyste podsumowanie przy udziale partnerów tureckich i prezentacja finalnych produktów będzie miała miejsce w Koziegłowach w czerwcu 2012.
 

01

PAŹ

2011

2555

razy

czytano

3308/4535

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.