Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Stowarzyszenie Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Na początku października w MGOPK w Koziegłowach odbyło się  spotkanie osób  zdeklarowanych oraz sympatyków zorganizowania Uniwersytetu III wieku w  Gminie i Mieście Koziegłowy. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach Bożena Strzelecka – Kłopot przedstawiła propozycję w jakiej formie mogłaby działać uczelnia dla seniorów, a burmistrz Jacek Ślęczka podkreślił, że warto  wejść w nowy etap swojego życia z nadzieją, na  wzbogacenie  intelektualnie czerpiąc radość z bycia studentem  III wieku. Oprawa muzyczna w wykonaniu Agaty Fered i Adama Skrobarczyka (pracowników Urzędu i GMOPS) oraz smaczny poczęstunek towarzyszył uczestnikom podczas zebrania założycielskiego, które przeprowadzała Bożena Kolasa, inspektor ds. komunikacji społecznej i równocześnie instruktor ds. kultury i oświaty w GMOPS. Stowarzyszenie „ Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku”, w ciągu najbliższych 3 lat  reprezentować będzie Zarząd w skałdzie:
  -  Prezes -  Honek Kazimierz
  - V– ce Prezes -  Witos Anna
  - Sekretarz -  Dawczyńska Teresa
  - Skarbnik -  Chachulska Jolanta
 - członek zarządu - Gawlińska - Bzdura Urszula
 - członek zarządu - Sosnowska Dorota
 - członek zarządu - Ćwik  Danuta
 - członek zarządu - Fraczek Wiesława
 - członek zarządu - Stodółkiewicz Mirosława
- członek zarządu -  Bulska Teresa
 - członek zarządu  - Chachulski Walenty

Na spotkaniu zatwierdzono również statut i regulamin „KUTW”. Pierwsze zebranie Zarządu odbyło się w piątek, 6 października, a w poniedziałek złożone zostały dokumenty w Sądzie w Częstochowie. Członkowie zarządu pełnić będą dyżury  piątki od 10.00 - 12.00, a co  drugi piątek miesiąca 14.00 - 16.00 w Domu Kultury  w Koziegłowach. Tam tez będzie można zapisywać się do Uniwersytetu.
Jak tylko stowarzyszenie uzyska osobowość prawną, będziemy mogli aplikować o środki na działalność Uniwersytetu, liczymy również na sponsorów  i aktywność samych członków. W przyszły roku na tego rodzaju działalność ma być przeznaczonych dużo środków unijnych i krajowych ponieważ Rok 2012 ogłoszono  „Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej” (zwanym dalej„Rokiem Europejskim”). Ma on wspierać witalność i poszanowanie godności wszystkich ludzi. Unia zamierza też pomóc Europejczykom w dojrzałym wieku – których szybko przybywa – w odgrywaniu aktywnej roli w społeczeństwie, oraz zachęcić ich do utrzymywania zdrowego stylu życia. Patronat  organizacyjny nad działalnością UTW objął Burmistrz Miasta i Gminy Koziegłowy  i Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach, a  naukowo ma wspierać jedna z częstochowskich uczelni. BK
 

10

PAŹ

2011

2298

razy

czytano

3344/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.