Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Chór chłopięcy Iskierki zaprasza ponownie do wspólnego śpiewania

„Zaśpiewaj razem z nami, jeśli słuchu masz za grosz, i jeśli nawet się załamie głos…” tymi słowami piosenki zapraszają do śpiewania swoich rówieśników chłopcy  chóru „Iskierka”. Wraz z zakończeniem  I etapu projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich „Śpiewaj z nami w chórze” scena dla wszystkich uczestników  nie jest już obca, a sam występ dla publiczności stał się przyjemnością.
Chórzyści prowadzili aktywne życie artystyczne śpiewając podczas uroczystości szkolnych i gminnych. Zaangażowali się w  życie Sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach tworząc oprawę muzyczną Drogi Krzyżowej prowadzonej przez 33 ŚDH „Światowida”, wzięli udział w VII Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej, zdobywając wyróżnienie w kat. chóry dziecięce i młodzieżowe.  Swoim występem uświetnili środowiskową uroczystość Dnia Matki i dnia Dziecka w w OSP w Lgocie Górnej, uczestniczyli w koncercie dla delegacji tureckiej goszczącej wZS w Lgocie Górnej. Umiejętności wokalne zdobywają pod okiem nauczycieli p. Mariusza Torbusa i p. Anety Machura.Ważnym punktem projektu jest współpraca młodych chórzystów z chórem męskim „Pochodnia” z Częstochowy. Nasi śpiewacy uczyli się wspólnego śpiewania podczas warsztatów w siedzibie chóru - w Domu Rzemiosła w Częstochowie. Pierwszy etap uwieńczony był wspólnym koncertem w Szkole Podstawowej w Koziegłówkach, skierowanym do wszystkich mieszkańców gminy.
Atrakcją dla 30 osobowej grupy chórzystów był wakacyjny wyjazd na 5 - dniowe warsztaty muzyczne wspólnie z przedstawicielami chóru „Pochodnia”. Miejscem pobytu był  Ośrodek Wypoczynkowy „Niedźwiadek” w Zawadach gm. Popów. Podczas zgrupowania dzieci i młodzież, oprócz kształtowania umiejętności muzycznych, miały okazję egzystować w środowisku naturalnym z dala od telewizji, komputera,…… Zastosowanie metodyki harcerskiej i zuchowej przez organizatorów wspaniale sprawdziło się w tutejszych warunkach. Wspólna praca sprzyjała nawiązywaniu przyjaźni, kształciła umiejętność pracy w grupie, uczyła odpowiedzialności i dostarczała radości ze wspólnego działania. Płomienie harcerskiego ogniska były natchnieniem dla śpiewającej „Pochodni” i śpiewających „Iskierek”. Koszty pobytu uczestników warsztatów współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. „ Niezapomniane wakacje” były nagrodą za aktywne śpiewanie. Obecnie w projekcie uczestniczy 37 beneficjentów,  w tym 76 % stanowią chłopcy. Projekt trwa do 31 grudnia 2011 r. Zachęcamy do udziału szczególnie chłopaków, bowiem „Iskierka” to zalążek „Pochodni”, to także możliwość integracji dzieci i młodzieży ze szkół Gminy i Miasta Koziegłowy, szansa na wspaniałą muzyczną przygodę.

 

23

PAŹ

2011

1164

razy

czytano

3255/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.