Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z Siedlca na beskidzkim szlaku

12 października 2011r. uczniowie kl. I-VI Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym pod opieką kierownika wycieczki – p. Anety Pałys-Lebiockiej oraz opiekunów: Małgorzaty Kulak, Joanny Ordy i Małgorzaty Knapik wybrali się na wycieczkę do Bielska-Białej.
Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Dzieci poznały historię animacji (ze szczególnym uwzględnieniem filmu rysunkowego) oraz zwiedziły pracownię komputerową, w której powstają najnowsze produkcje filmowe. Atrakcją dla uczniów była również projekcja bajek zrealizowanych przez SFR. Okazało się, że nie ma dziecka, które nie znałoby i nie lubiło najpopularniejszych bohaterów polskiej animacji: Bolka i Lolka czy Reksia.
Kolejnym etapem wędrówki było zwiedzenie bielskiej perełki, czyli Zamku Książąt Sułkowskich. Uczniowie mogli zobaczyć piękne wnętrza zamku, w którym oprócz sztuki współczesnej znajduje się ekspozycja archeologiczna i regionalna. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tzw. Sala z Rycerzem, gdzie na gotyckim murze starego zamku pozostał fresk przedstawiający postać rycerza.
Na uczestników wycieczki czekał jeszcze jeden niezwykle ciekawy punkt programu. Była to pełna wrażeń jazda gondolami kolei linowej na szczyt Szyndzielni. W czasie jazdy uczestnicy mogli podziwiać piękną panoramę Bielska-Białej i Beskidów.
Oprócz strawy dla ducha kierownik wycieczki p. Aneta Pałys-Lebiocka zadbała także o strawę dla ciała. Po wielu wrażeniach uczestnicy wycieczki zatrzymali się na posiłku.
Całodzienna eskapada do stolicy Beskidu Śląskiego – Bielska-Białej dostarczyła wielu wrażeń i umożliwiła poznanie kolejnego, niezwykle pięknego zakątka naszego kraju.

 

25

PAŹ

2011

1096

razy

czytano

3161/4401

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.