Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do


W dniu 21. 10. 2011 r. uczniowie klasy III gimnazjum Zespołu Szkół w Pińczycach wraz
z opiekunami: P. dyr. Joanną Sularz, P. Małgorzatą Będkowską, P. Jadwigą Balińską i P. Beatą Korusiewicz, wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Zapytacie, któż nie był w Krakowie? Pewnie każdy, ale na pewno niewielu miało okazję odwiedzić mieszkanie przy ulicy Bogusławskiej 6 należące do polskiego Noblisty Czesława Miłosza. Uczniowie klasy III mieli tę możliwość. Mieszkaniem poety opiekuje się Pani Agnieszka Kosińska, była asystentka Czesława Miłosza, która pracowała z nim przez osiem lat.
 To niezwykłe uczucie móc być w pokoju, w którym tworzył poeta, dotykać sprzętów, którymi otoczony był na co dzień, trzymać w ręku rękopis jego wiersza, pióro, czy medal Noblisty. Poza tym Pani Kosińska opowiadała o wielkim poecie, jak o zwykłym człowieku. Okazał się on bardzo barwnym, pełnym poczucia humoru, a przede wszystkim niezwykle mądrym poetą.  Pani Kosińska zachęcała gimnazjalistów do tego, aby częściej sięgali po poezję Noblisty.
 Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie podziemi Rynku Głównego. Tam uczniowie mogli poznać historię średniowiecznego Krakowa, udokumentowaną wieloma wykopaliskami.
 Uczniowie odwiedzili także Franciszkańską 3, Pałac Biskupi, Zakon Franciszkanów
i Dominikanów oraz ogród Biblioteki Akademii Krakowskiej. W ten sposób przygotowywali się do bycia przewodnikami dla kolegów I koleżanek z programu Comenius, którzy odwiedzą naszą szkolę w maju przyszłego roku.
 W ramach roku Czesława Miłosza Zespół Szkół w Pińczycach jest także organizatorem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poezji tegoż twórcy, adresowanego do szkół podstawowych i gimnazjalnych. Odbędzie się  w listopadzie, a regulaminy trafiły już do szkół.
 

04

LIS

2011

1048

razy

czytano

3307/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.