Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła Podstawowa z Koziegłówek z wizytą w Gaziantep

Gaziantep to metropolia w południowo-wschodniej Turcji, szóste co do wielkości miasto tego kraju. Według historyków jedna z najstarszych osad na świecie, starszych od Teb, Jerycha, Jeruzalem czy Aten. Z tą odległą krainą nawiązała współpracę Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach w ramach Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Do programu dołączyły szkoły z Rumunii, Hiszpanii i Bułgarii. Projekt „Cultural and Historical Brotherhood of Towns” („Kulturalne i historyczne braterstwo miasteczek”) ma na celu poznanie kultury, historii krajów, podnoszenie umiejętności językowych uczniów i nauczycieli. Jego realizacja przypada na lata 2010-2012.
Podczas pierwszej wizyty kraj nasz reprezentowali: koordynator projektu Magdalena Kulawiak-Francuz, dyrektor szkoły Małgorzata Waś i nauczyciel Bożena Matyja. Spotkanie miało charakter organizacyjny, na którym ustalono terminy kolejnych wizyt, plan działań na najbliższe dwa lata, spośród prac uczniów wybrano logo projektu. W partnerskiej szkole zorganizowana została międzynarodowa wystawa, na której można było zobaczyć narodowe stroje, najciekawsze miejsca, filmy, folklor sławnych ludzi. Z prezentacji multimedialnych poznano partnerskie szkoły, w których kolejno spotkają się reprezentanci uczniów i nauczycieli z poszczególnych szkół.
Koordynator projektu, szkoła z Turcji przygotowała bardzo bogatą ofertę 5 dniowego pobytu w Turcji. Odbyły się spotkania z osobami zarządzającymi miastem Gaziantep, podczas których dyskutowano o edukacji, sytuacji ekonomicznej miasta, kulturze, bezpieczeństwie oraz wspólnocie i przyjaźni europejskiej. Podczas wizyty poznano życie i zwyczaje rodziny żyjącej w mieście i we wsi, ceremonię ślubną pary tureckiej. Rejs po rzece Eufrat  przybliżył bardzo odległe czasy historyczne regionu. Polscy reprezentanci chwalili turecką gościnność i życzliwość.
Kolejna wizyta w ramach projektu przewidziana jest na luty 2011 i odbędzie się w Hiszpanii. Do Hiszpanii pojadą zarówno nauczyciele jak i uczniowie.
 

03

LIS

2010

1576

razy

czytano

3194/4445

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.