Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach 11-13 listopada 2011 w Gent w Belgii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów
i Młodzieżowców w Ju-Jitsu. Klub Sztuk i Sportów Walki "Shogun" Mysłowice, oddział Żarki Letnisko reprezentował młodzieżowiec (do 21 lat) Paweł Janoszka z Lgoty Mokrzesz, w kategori do 56 kg
      Paweł Janoszka swoje pierwsze treningi Jujitsu rozpoczął w wieku 11 lat. Osiągnięcia sportowe zdobywał już po pół roku treningów. Pierwsze poważne sukcesy zaczęły się w 2004r. podczas III Otwartych Mistrzostw w Częstochowie UKS – ów dzieci i młodzieży gdzie zajął 3 miejsce. Następne lata intensywnych treningów wynagradzane również były sukcesami i miejscem na podium. Obecnie studiuje wychowanie fizyczne na Akademii Jana Długosza w Częstochowie.   „Jujitsu to trudna sztuka walki potrzebująca dużego wkładu fizycznego, czasowego jak i również pieniężnego. Jest trudna ponieważ należy połączyć trzy fazy walki. Już od szkoły podstawowej reprezentuję nasz region na zawodach ligowych, Pucharach Polski i Mistrzostwach Polski, utrzymując się na podium. W tym roku zdobyłem Mistrzostwo Śląska Seniorów (I miejsce), Mistrzostwo Polski Młodzieżowców (I m.), IV miejsce na Międzynarodowych Turnieju w Hanau w Niemczech, I miejsce w Pucharze Polski oraz  V miejsce na Mistrzostwach Świata w Belgii, gdzie miałem duże szanse nawet na finał, eliminacje wygrywałem. Potem minimalnie przegrałem z Kolumbijczykiem i została mi walka o brąz - i to z Polakiem, któremu udało się zbić wagę o jedną kategorię. Niestety tym razem bez medalu - przegrałem na punkty i ostatecznie zostałem sklasyfikowany na V pozycji"- wspomina Paweł