Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 28 czerwca na rynku w Koziegłowach odbył się pierwszy koncert zespołów folklorystycznych w ramach festiwalu „Z daleka i bliska'' zorganizowany przez MGOPiK w Koziegłowach. Na koncert przybyło wielu wspaniałych gości, których przywitał Burmistrz Jacek Ślęczka, a wśród których obecni byli m. in. pani Poseł Jadwiga Wiśniewska, władze gminy, radni, przedstawiciele Ośrodków Kultury: z Kamienicy Polskiej, Przyrowa, Olsztyna i Kłomnic oraz goście zagraniczni. Jako pierwsi wystąpili gospodarze czyli zespół ,,Koziegłowy''. Zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy” Zespół powstał w 1974r. przy Spółdzielni Kółek Rolniczych  w Koziegłowach. Po 13-letniej przerwie został reaktywowany  w 2001r. i działa przy Miejsko Gminny Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach. Kierownikiem organizacyjnym zespołu jest niezmiennie Pani Stefania Noszczyk. Zespół składa się z Kapeli, Kobiecego Zespołu Śpiewaczego  i Młodzieżowego Zespołu Tanecznego. Obecnie choreografem i kierownikiem artystycznym jest Pani Grażyna Pyka - Toborowicz. Zespół występował na Litwie, Łotwie w Estonii, na Węgrzech oraz na wielu uroczystościach w kraju w tym w Dożynkach Prezydenckich w Spale i Pokazie Stołów Wigilijnych i Wielkanocnych  w Warszawie, gdzie śpiewał i prezentował wyroby z łyka.
Zespół Folklorystyczny ,,Ziemia Żywiecka'' z Żywca. Zespół powstał w roku 1971 w Żywcu. Najpierw działał przy Żywieckiej Fabryce Sprzętu Szpitalnego ,,Famed'' i taką też na początku nosił nazwę. Obecnie działa przy Żywieckim Domu Kultury w Żywcu. Repertuar to obrzędy i zwyczaje góralskie. Zespół składa się z dzieci i młodzieży, która fascynuje się folklorem, tańcem i śpiewem. Kultywują tradycję swojej ziemi. Do sukcesów zespołu przyczyniło się wyjątkowe zaangażowanie organizacyjne i artystyczne, wykreowanie zespołu przez dwie wyjątkowe osobowości: P. Jana Brodkę i P. Jana Gąsiorka. Zespół ma w swoim programie: ,,Program góralski'', ,,Słynie Żywiec'', suitę tańców krakowsko-zaborowskich, suitę lubelską, tańców rzeszowskich, Wesele łowickie oraz polonez i mazura w kontuszach. Tournee wiodło przez prawie wszystkie kraje Europy. Wiele wyróżnień, nagród. Otrzymali znaczącą nagrodę im. Oskara Kolbergera za wybitne zasługi w kształtowaniu kultury ludowej. Zespół Pieśni i Tańca ,,Kłomnickie Płomyczki'' ZPiT ,,Kłomnickie Płomyczki'' działa w GOK Kłomnice od 12 lat. Prowadzi zespół od początku – P. Aleksandra Żaczkowa – choreograf. Akompaniatorem i kierownikiem kapeli jest – P. Kazimierz Kłosek. Zespół posiada całe mnóstwo sukcesów. Te najważniejsze, aktualne, to:  VII Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych - Szykownie wele Gruby, Złota Kotewka 2006 – III miejsce. IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Rodzinnej ,,Familia- Tczew 2006'' wyróżnienie i nagroda publiczności. Wiele koncertów zagranicznych. Zespół posiada w swoim repertuarze melodie i tańce z różnych regionów polski.
Zespół „Słoneczko” ze Słowacji Zespół „Słoneczko” powstał w 2000 roku w miejscowości Detva na Słowacji. Zespół jest laureatem wielu festiwali. Występował w Czechach, na Węgrzech, w Dani, Szwecji, Serbii i Czarnogórze. Zespół skupia dzieci ze szkoły muzycznej w wieku od 8 do 15 lat, prezentuje folklor swojego regionu i zabawy dziecięce. Wystąpiły również zespoły z Czech, Ukrainy z Kamienicy Polskiej i z Przyrowa. Następnym etapem festiwalu jest koncert w Kłomnicach i Kamienicy Polskiej w piątek 30 czerwca 2006.(BK)

29

CZE

2006

3275

razy

czytano

4470/4594

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.