Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W tym roku w naszej placówce przedszkolnej w Starej Hucie po raz pierwszy zorganizowano NOC Z MIKOŁAJEM, w której wzięły udział dzieci z wszystkich grup. Przedszkolaki zaopatrzeni w śpiwory, koce, poduszki, materace, piżamki i dobre humory przybyli w piątek 9 grudnia 2011 r. wieczorową porą do przedszkola, aby uczestniczyć w mikołajkowej zabawie.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 19.00, kiedy to dzieci znalazły list od św. Mikołaja. W liście Mikołaj bardzo gorąco przywitał dzieci i przygotował dla nich zadanie. Przedszkolaki musiały wykonać ozdoby choinkowe oraz śpiewać piękne piosenki. Dzieci zrobiły aniołki, pawie oczka oraz piękne łańcuchy z kolorowego papieru. W nagrodę miały na nich czekać wspaniałe paczki od św. Mikołaja. Następnie uczestnicy zabawy zjedli przepyszną kolację. W menu była szynka, ser żółty i biały, pasty jajeczne oraz warzywa. Przed pójściem spać dzieci zobaczyły bajkę na dobranoc, a w pokoju sypialnym usłyszały muzykę relaksacyjną, która uśpiła dzielnych przedszkolaków. Mimo obaw, noc przebiegła bardzo spokojnie. Dzieci pod stałą opieką spały jak susły. W sobotni poranek również przewidziane były atrakcje O godzinie 6.30 przyjechał do nas św. Mikołaj z workiem prezentów. Wysmarował noski pastą do zębów, obudził dzieci dzwoneczkami oraz głośnym „hooo, hoooo”. Po porannej toalecie była gimnastyka oraz smaczne śniadanie. Następnie dzieci otoczyły Mikołaja, śpiewały piosenki oraz otrzymały prezenty. To było niezapomniane mikołajkowe święto. Niemałą atrakcją było spędzenie nocy w przedszkolnych murach.
Nauczyciele przejęli pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci, oprócz nich w placówce przebywała także pani dyrektor oraz pracownicy obsługi. Obawialiśmy się, że dzieci mogą źle znosić rozłąkę z bliskimi, dlatego rodzice zobowiązali się do pobytu w domu, w zasięgu telefonu. Na szczęście żadne dziecko nie płakało, przebywało przecież w dobrze mu znanym przedszkolu i pod opieką znanych mu osób. Wszystkim się bardzo podobało. Dzieci wracały do rodziców szczęśliwe, wyspane i uśmiechnięte. AM
 

13

GRU

2011

2600

razy

czytano

3258/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.