Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie nad Dunajem w bułgarskim mieście Svishtov

Kontynuując realizację projektu Comenius przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach spotkali się w mieście Svisthov położonym w północno-środkowej Bułgarii. Szkołę reprezentowali: koordynator Magdalena Kulawiak-Francuz, dyrektor szkoły Małgorzata Waś, nauczyciel Ilona Kieca oraz uczniowie klas IV-VI: Patrycja Marchewka, Natalia Kaim, Klaudia Podsiadło, Amanda Kaim, Konrad Jakubczyk.
Uczestnicy z Polski, Rumunii, Turcji i Hiszpanii zwiedzili stolicę Sofię, miasta Svisthov, Gabrowo, Etarę i Veloko Tarnowo. Rodzice i nauczyciele goszczącej szkoły przygotowali dla gości potrawy charakterystyczne dla wszystkich zaprzyjaźnionych państw. W menu znalazł się tradycyjny polski bigos, hiszpańska paella, bułgarska banica i turecka baklava. Ważnym punktem było poznanie historii i kultury poszczególnych państw. Uczestnicy wizyty zaprezentowali swoją historię i miejscowe legendy przygotowując przedstawienia. Uczniowie SP w Koziegłówkach zaprezentowali „Legendę o smoku wawelskim” w języku angielskim. Spotkanie w Bułgarii stało się doskonałą okazją do wymiany poglądów między nauczycielami nt. oświaty, metod pracy, zwyczajów panujących w tejże szkole, jak również okazją do doskonalenia swoich umiejętności z języka angielskiego. W odróżnieniu od poprzednich spotkań, w Bułgarii bardzo pomocny okazał się dla nauczycieli język rosyjski.
Częścią oficjalną wizyty były spotkania z burmistrzem i rektorem uniwersytetu, na których dyskutowano o edukacji, projektach międzynarodowych i ich roli we współczesnym świecie. Wizyta w Svisthov przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, której towarzyszyła muzyka i taniec bułgarski.
SP w Koziegłówkach przygotowuje się do przyjęcia gości w marcu 2012. Planowane jest zwiedzanie Krakowa, Wieliczki, Częstochowy, ruin zamków w Ogrodzieńcu i Olsztynie. Przedstawiciele państw wybiorą się z wizytą do Burmistrza Miasta i Gminy Koziegłowy. Wszyscy uczniowie uczestniczący w wizycie będą mogli zaprezentować swoją wiedzę na temat krajów uczestniczących w projekcie, biorąc udział w quizie zorganizowanym przez szkołę.

 

15

GRU

2011

3192

razy

czytano

3251/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.