Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jasełka w Szkole Podstawowej w Gniazdowie

Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy szczególny nastrój- nastrój rodzinny. Oto bowiem w ludzkiej rodzinie przyszedł na świat Boży Syn – Zbawiciel. Naszą wspólnotę szkolną można także nazwać  rodziną.  22 grudnia spotkaliśmy się w tej szczególnej, szkolnej rodzinie, by przeżyć na nowo jak co roku, radość Bożego Narodzenia i okazać sobie wzajemną życzliwość. Zanim wszyscy wszystkim złożyli Bożonarodzeniowe życzenia i symbolicznie połamali się kruszyną białego chleba, najpierw uczniowie wcielili się w postaci z Betlejemskiej nocy i przedstawili jasełka.Nie były to tradycyjne jasełka, gdyż swym obrazem nawiązywały do Greccio, gdzie Święty Franciszek urządził pierwszą szopkę. Chciał w ten sposób wyrazić Bogu wdzięczność i oddać cześć za to wspaniałe wydarzenie jakim jest przyjście na świat Jezusa pod postacią małego i bezbronnego dziecka.
Mottem przewodnim stały się słowa kolędy:
,,Pokaż drogę do Betlejem.
Zapal w nas blask gwiazdy nowej
Światu, który trwa w ciemności
Chcemy zanieś wieść o Słowie.
Jak Franciszku, Ty głosiłeś,
Wieść tę wielką w Greccio małym
Tak my chcemy chwałę głosić
Dzieciąteczka w świecie całym”
Jasełka ukazywały poszukiwanie drogi do Betlejem, gdzie narodził się Zbawiciel, pragnący przyjść do każdego człowieka, tak  bogatego jak i biednego.
Przedstawienie zaskoczyło wszystkich treścią, gdyż  oprócz scen z okoliczności narodzin Jezusa pojawili się ludzie ( Eskimosi i dwie siostry) poszukujący drogi do Betlejem. Droga ta prowadziła obok człowieka biednego i nędznego. Takim też był Święty Franciszek, .pokazany w przedstawieniu jako Zwiastun wskazujący drogę do Betlejem  a następnie Anioł witający podróżnych  u Dzieciątka Jezus. Bardzo wzruszający był moment , kiedy dobrzy ludzie  dzielili się swymi podarkami, które nieśli dla Dzieciątka Jezus.
To, co działo się na scenie skłaniało widzów do refleksji i zadumy co w życiu jest ważne.
,,Nie zaszczyty ani sława człowieka są miarą,
lecz potęga serca jego
to, co czyni z wiarą” – mówili królowie
Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie. Występ był niesamowitym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i nauczycieli oraz dla Rodziców, którzy przyszli obejrzeć swoje pociechy.
W tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku, by na nowo w Święto Trzech Króli zaprezentować widowisko mieszkańcom Mzyk i Gniazdowa w parafialnych kościołach.
Tegoroczne Jasełka, przygotowali członkowie Koła Teatralnego pod przewodnictwem mgr Elżbiety Chłosty i mgr Anny Matyi nauczyciela muzyki.
 

10

LUT

2012

1168

razy

czytano

2315/3632

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.