Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kulturalne i historyczne braterstwo miasteczek w Koziegłówkach

Od 23 do 30 marca 2012r potrwa wizyta delegacji ze szkół z Turcji, Hiszpanii, Rumunii i Bułgarii, goszczących w Szkole Podstawowej w Koziegłówkach w ramach wspólnie realizowanego projektu  „Cultural And Historical Brotherhood Of Towns" w Programie Comenius „Uczenie się przez całe życie”.
 „Zaszczytem jest gościć Was w naszej małej szkole w Koziegłówkach. Jest to już piąte spotkanie w ramach Programu Comenius. Projekt „Cultural And Historical Brotherhood Of Towns" to wspaniała lekcja historii, muzyki, tańca, lekcja języka angielskiego, a przede wszystkim lekcja tolerancji dla naszych uczniów. Dla nas nauczycieli to wymiana doświadczeń na temat edukacji, metod pracy, problemów w pracy zawodowej. Podróżowaliśmy już po Turcji, Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii. Czas na podróż po Polsce, którą za chwilę rozpoczniemy. Życzę wielu pozytywnych wrażeń z pobytu w naszym kraju. Myślę, że program pobytu w Polsce przygotowany przez nauczycieli, uczniów i rodziców przybliży wam uroki naszego kraju” – powiedziała m.in. dyrektor szkoły Małgorzata Waś.
W programie dla gości zaplanowano zwiedzanie Krakowa, Wieliczki, Częstochowy i Oświecimia, ruin zamków w Ogrodzieńcu i Olsztynie. Przedstawiciele państw wybiorą się z wizytą do Burmistrza Gminy  i Miasta Koziegłowy. Wszyscy uczniowie uczestniczący w wizycie będą mogli zaprezentować swoją wiedzę na temat krajów uczestniczących w projekcie, biorąc udział w quizie zorganizowanym przez szkołę. W ramach zajęć integracyjnych goście poznają tradycję topienia marzanny, wyrobów osikowych oraz produkcji sztucznych choinek.
 Podczas prac nad projektem uczestnicy bezpośrednio poznają kulturę, historię jak również szeroko rozumianą integrację europejską. Celem tych projektów jest wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej, a także poprawa pod względem jakościowym i ilościowym partnerstwa między szkołami oraz mobilności, w której uczestniczą uczniowie i kadra nauczycielska z różnych państw członkowskich, dają możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk oraz rozwijania struktur współpracy międzynarodowej. Wszystkie te wizyty umożliwiają młodym ludziom zobaczyć narodowe i lokalne tradycje i zwyczaje, regionalne stroje, najciekawsze miejsca, filmy, folklor, oraz życie i naukę partnerskich państw.
 

27

MAR

2012

2062

razy

czytano

3242/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.