Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jest piątek godz. 24.00.  Nagle słychać wielki huk… Po chwili po okolicy roznosi się ryk syren. Zdezorientowani i zaspani harcerze otrzymują informację, że nastąpił wielki wybuch elektrowni atomowej i muszą ewakuować się z miejsca zakwaterowania… Pył radioaktywny został rozniesiony po terenie całej
szkoły . Obszar w promieniu 50 kilometrów uległ skażeniu. Pod osłoną nocy, ubrani w ochronną odzież i maski gazowe,  harcerze wyruszają w teren… Posługując się wskazówkami otrzymanymi od swego przywódcy, muszą wypełniać powierzone im zadania…  Jednak powinni być bardzo ostrożni, po drodze czeka ich wiele niebezpieczeństw, takich jak  zmutowane stworzenia czające się w ciemnościach.
To tylko krótki opis wydarzeń, które miały miejsce 21-23.03.2012 r. w Szkole Podstawowej w Koziegłówkach. W tych dniach na terenie szkoły odbywał się Zlot Hufca Ziemi Myszkowskiej organizowany przez 33 ŚDH „Światowida” Koziegłówkach, w którym wzięło udział ponad 60 harcerzy z 5 drużyn harcerskich, w tym 4 z Myszkowa. Zlot rozpoczął „kominek”, w którym oprócz harcerzy brali udział Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, partnerzy projektu Comenius oraz dh Łucja Kocot, która przygotowała gawędę.
 Po zbiórce przeprowadzono grę nocną, która wprowadzała  uczestników  w tematykę  zlotu, jaką był wybuch w Czarnobylu.  Wszyscy harcerze stanęli na wysokości zadania i doskonale poradzili sobie z ogarniającą ich paniką i strachem.  Następnego dnia, z nastaniem poranka, harcerze w patrolach wyruszyli na długą grę dzienną… Musieli „zmierzyć się z mapą” pięknego, ale jakże trudnego terenu naszej gminy. Podczas wyjścia w teren napotykali wiele przeszkód, zobowiązani byli do wykonania  wielu zadań m.in. musieli przejść po linie, udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu w czasie nocnego wybuchu, czy wykazać się precyzją w strzelaniu z wiatrówki.  Trasa wędrówki wiodła przez pola, lasy, mało zaludnione zakamarki naszej gminy. Łatwo było się zgubić. Wszyscy szczęśliwie trafili do punktu w remizie OSP na Glinianej Górze, gdzie czekał na nich gorący posiłek.  Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na dalszą część gry. Tuż przed zmrokiem, po ulicach Koziegłówek, zaczął roznosić się śpiew i pląsy. Harcerze po wykonaniu misji, z uśmiechem na twarzy, wracali do miejsca zakwaterowania. Mimo kilkugodzinnego marszu, wykrzesali oni resztki sił na wieczorne pląsy, zabawy i śpiew przy gitarze. W niedzielny poranek, podsumowując zlot, harcerze przedstawili na plakatach sposoby zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Jeden z patroli pokusił się o wybudowanie elektrowni jądrowej na terenie boiska szkolnego. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Musieliśmy się pożegnać. Na zakończenie na boisku odbył się apel końcowy. Po złożeniu meldunków i odśpiewaniu hymnu harcerskiego wyłoniono zwycięzców. Tegoroczny zlot wygrała 44 DH im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośka” z Myszkowa. Gratulujemy!
Katastrofa, mutanty, anomalie i skażenie - wszystko razem wyglądało jak sceny z katastroficznego filmu. dh Paula
Harcerze pragną podziękować Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy p. Jackowi Ślęczka oraz Komendantowi Hufca w Myszkowie za wsparcie finansowe,  Dyrektorowi SP w Koziegłówkach p. Małgorzacie Waś za udostępnienie  szkoły, w której mogła się odbyć ta „wielka harcerska przygoda.” z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ druhowie 33 ŚDH „Światowida” w Koziegłówkach
 

04

KWI

2012

1533

razy

czytano

3175/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.