Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Comenius uczenie się przez całe życie

W  ramach programów  Comenius  placówki oświatowe z naszej Gminy realizują  wiele projektów finansowanych z funduszy unijnych,  których celem jest wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej. Projekty, w których uczestniczą uczniowie i kadra nauczycielska z różnych państw członkowskich, dają możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk oraz rozwój struktur współpracy międzynarodowej. Takimi działaniami mogą pochwalić się:
ZS Pińczyce "Przygody edukacyjne - Heidi" - sierpień 2008-lipiec 2010
ZS Lgota Górna "Kultura i lokalne potrawy"- październik 2007-lipiec 2009
SP Cynków  "Różne życie, jedna Europa" - październik 2007-lipiec 2009
SP Koziegłówki "Kulturowe i historyczne pokrewieństwo pomiędzy miastami" - sierpień 2010- lipiec 2012
SP Cynków "Baw się i myśl poprzez międzykulturowe anegdoty" - sierpień 2010- lipiec 2012
ZS Lgota Górna Comenius Regio  - sierpień 2010- lipiec 2012
ZS Pińczyce "Gry planszowe" -  sierpień 2010- lipiec 2012
 W tym  roku w Zespole Szkół w Pińczycach dobiega końca projekt pt. "Frame a game". Uczestniczyli  w nim uczniowie z Węgier (Oroshaza), Republiki Czeskiej (Sokolov), Niemiec (Coburg) i Polski. Majowa  wizyta zagranicznych gości była spotkaniem podsumowującym. Produktem końcowym projektu są dwie gry planszowe, które zawierają informacje o zabytkach wszystkich partnerskich państw.
Również w ZS w Lgocie Górnej zakończyła sie realizacja projektu  Comenius Regio „Równe Szanse w Europie”. Na początku czerwca po raz ostatni odwiedziła nas delegacja z Turcji.  Oprócz nauczycieli i koordynatorów projektu ze strony tureckiej, gościliśmy zastępcę burmistrza Denizli Panią Nilgun Ok.   Delegacja odwiedziła Urząd w Koziegłowach,   Kościół w Koziegłowach, Sanktuarium w Koziegłówkach, galerię obrazów Tadeusza Puszczewicza,   Kraków, Zakopane i Oświęcim a także Z.S.  im. T. Kościuszki w Żarkach i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wojsławicach. Uczniowie z ZS z Lgoty Górnej przygotowali dla gości wiele artystycznych atrakcji, prezentujących naszą kulturę i tradycje. „Przez dwa lata wspólnych dwustronnych wizyt pracowaliśmy nad projektem uzyskując takie produkty finalne jak: kalendarz 2012, stronę internetową, a także przewodnik „Zrób to sam”. Nasze wizyty coraz bardziej umacniały naszą przyjaźń polsko-turecką. Wspólne spotkania były również niecodzienną lekcją historii. Poznaliśmy po oby stronach ludzi, ich codzienne życie, zwyczaje specyfikę środowiska, historię, kulturalną. Nasze wspomnienia to pokaźnych rozmiarów album, z którego zdjęcia możecie państwo zobaczyć to wymienione wizytówki, maile. Dziś inaugurujemy ostatnią w tym projekcie wizytę, niedługo przyjdzie, nam się pożegnać. Rozstajemy się myślę bogatsi o nowe doświadczenia, ale mam nadzieję, że będziemy podtrzymywać wzajemną współpracę. Kiedy rozpoczynaliśmy realizację projektu na tej sali powiedziałam, że zwykli ludzie niezależnie od tego, gdzie żyją, szukają przyjaciół i my chcemy należeć do ich grona” – powiedziała m.in. dyrektor  Bożena Witos. Projekt trwał dwa lata. Oprócz wizyt roboczych, wymianie doświadczeń, a także pracy nad opracowaniem wspólnego kalendarza i poradnika „ Zrób to sam”, celem projektu było uwrażliwienie na pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym. Szkoła w Lgocie Górnej, jest pierwszą w gminie Koziegłowy i w powiecie myszkowski, a 7 w województwie śląskim, która przystąpiła do programu, angażując do współpracy władze Gminy i Miasta Koziegłowy oraz pracowników Warsztatów Terapeutycznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wojsławicach. Gmina Koziegłowy była koordynatorem projektu. Wśród osób zaangażowanych w realizację projektu byli nauczyciele i wychowawcy z ZS w Lgocie Górnej i WTZ z Wojsławic. Autorką projektu i koordynatorem ze strony polskiej była Karina Pieroń, nad prawidłową realizacją  czuwała dyrektor Bożena Witos oraz Alina Cupiał, Małgorzata Kumor, Małgorzata Woszczyk. W pracach projektowych uczestniczyli również Mariusz Torbus, Jadwiga Węgrzyn, Katarzyna Machura, Ewa Ludwig, Ewa Marchewka i Dorota Zenderowska, a z TPD Wojsławice, Sylwia Król, Edyta Gasiak, Renata Cacoń i Mariola Knieja. Rozliczenia i księgowość należały do Teresy Podsiadło z ZEAOS. BK
 

12

CZE

2012

2108

razy

czytano

3058/4448

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.