Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z Pińczyc na szlaku Karola Wojtyły

Kończąc rok szkolny uczniowie Zespołu Szkół w Pińczycach udali się w okolice Doliny Kamienicy. Szlak ów zaproponowała do zwiedzania dr Wanda Półtawska podczas wymiany korespondencji z dyrektorką szkoły Joanną Sularz.
Młodzież, wędrując Doliną Kamienicy, odwiedziła m.in. schron „Papieżówkę”, czyli szopę, w której przed laty zatrzymał się Kardynał Karol Wojtyła wraz Wandą i Andrzejem Półtawskimi. W spartańskich wręcz warunkach (szopa służyła bowiem drwalom do schronienia się przed deszczem) spędzili tam „jedne wakacje”- jak pisze Wanda Półtawska.
Uczniowie odwiedzili również papieski ołtarz polowy, wybudowany specjalnie z okazji wizyty Ojca Świętego w Starym Sączu. Zawierzyli także swoje prośby siostrom Klaryskom z nadzieją na ich głęboką modlitwę i kontemplację.
Realizując motto jednego z myślicieli, iż „po górach wędruje się po to, aby znaleźć cel swojego życia, a jeśli się go posiada, aby stał się bardziej jasny i przejrzysty” uczniowie ulegli mistycznej atmosferze tej urokliwej Doliny. Aktykuł nadesłany przez ZS w Pińczycach
 

20

LIP

2012

1190

razy

czytano

3162/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.