Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 W dniach od 1 do 28 sierpnia 2012 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach (ul. Żarecka 28) prezentowana będzie wystawa „Za chleb i wolność. Lata 1978–1981”. Ekspozycję wystawy w Myszkowie zorganizował OBEP IPN w Katowicach przy współudziale Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, Stowarzyszenia „13 Grudnia” oraz Stowarzyszenia Solidarność Walcząca z Wrocławia.

 Jest to historia najnowsza Polski opowiedziana obiektywami fotoaparatów. To unikalne fotografie w większości nigdy dotąd niepublikowane, dokumentujące Polskę tamtych lat w jej przełomowych momentach. Niejednokrotnie są to zdjęcia wykonane przez amatorów, niekiedy nawet anonimowych, którzy przypadkiem znaleźli się w miejscu wydarzeń i mieli przy sobie aparat fotograficzny.

 Wyboru fotogramów z bogatych zbiorów IPN dokonał zespół złożony z uczestników tamtych wydarzeń, członków Stowarzyszenia „13 Grudnia” i pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Wystawę opracowali: Kamil Burzyński, Dominik Cieszkowski, Anna Jagodzińska, Sławomir Karpiński, Romuald Lazarowicz, Grzegorz Majchrzak, Dorota Serwadczak oraz Jan Żaryn. Honorowy patronat nad Wystawą objęli: Prymas Polski Senior Kardynał Józef Glemp i Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński.

30

LIP

2012

1268

razy

czytano

3068/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.