Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym
DĄB PAMIĘCI
17 września 2012 r.  minęła druga rocznica posadzenia na placu Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym Dębu Pamięci ku czci porucznika Wojska Polskiego Antoniego Sularza, wieloletniego kierownika placówki, zamordowanego w 1940 r. strzałem w tył głowy w Katyniu. W ten sposób Szkoła Podstawowa wraz z  koordynatorem lokalnym, którym były władze gminne na czele z burmistrzem Jackiem Ślęczką, włączyła się w ogólnopolski program edukacyjny „Katyń… Ocalić od zapomnienia”.  Akcja polega na posadzeniu w parkach, na skwerach itp. 21 857 Dębów Pamięci na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. Jeden Dąb to jedno nazwisko ofiary.
W drugą rocznicę uroczystości społeczność szkolna w Siedlcu Dużym wraz z nowym dyrektorem placówki Jackiem Wyleciałem po raz kolejny pochyliła się nad mogiłami ofiar zbrodni katyńskiej. Uczciła ich pamięć minutą ciszy, wspólną modlitwą oraz zapaleniem zniczy. Tak jak pragnął tego obecny na uroczystości sadzenia Dębu Pamięci bp Jan Wątroba, dąb stał się wskazówką, jak wychowywać młode pokolenie do miłości ojczyzny.
Zgodnie z obietnicą złożoną przez ówczesną dyrektor szkoły Renatę Sawicką, uczniowie SP w Siedlcu Dużym z należytą troską opiekują się drzewem i kultywują  pamięć  o zamordowanym poruczniku Wojska Polskiego Antonim Sularzu.
                                                                                                                                                                                                  Małgorzata Knapik
 

18

WRZ

2012

1162

razy

czytano

3099/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.