Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

DEUTSCH WAGEN TOUR to projekt mający na celu promocję nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży. Skierowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z językiem niemieckim oraz do takich, którzy potrzebują zachęty do nauki tego języka. Przyjazd DWT niekoniecznie ma być nagrodą dla prymusów, ale przede wszystkim zachętą dla słabszych uczniów. Adresatami projektu są również rodzice, zwłaszcza ci, którzy zastanawiają się nad wyborem języka, którego naukę ma rozpocząć ich dziecko.
Projekt realizowany jest przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD), Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową oraz innych partnerów.
Głównym sponsorem projektu jest firma Volkswagen Poznań Sp. z o. o.
     W dniu 17 września 2012 roku Zespół Szkół w Koziegłowach odwiedziła Pani Joanna Lay- moderatorka Instytutu Goethego w Krakowie.
 Przeprowadziła warsztaty językowe dla 3 grup. Zarówno licealiści, gimnazjaliści, jak i uczniowie VI klasy szkoły podstawowej byli mile zaskoczeni formą przeprowadzenia zajęć językowych. Animacje, zabawy ruchowe, prezentacje i łamigłówki wzmagały aktywność uczniów.
Dodatkową motywacją były oczywiście atrakcyjne nagrody, które otrzymywała zwycięska grupa.
  Po zajęciach Pani Joanna Lay spotkała się z Dyrekcją Szkoły oraz nauczycielami języka niemieckiego. Przedstawiła inne propozycje Instytutu Goethego. Tematem rozmowy była również sytuacja języka niemieckiego w regionie i placówce. Wizyta DWT była dla uczniów naszej szkoły bardzo miłym wydarzeniem, podczas którego łączyliśmy naukę z zabawą.

        Opr. Iwona Niedbał
 

24

WRZ

2012

1119

razy

czytano

2853/4311

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.