Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Odznaczenia państwowe dla strażaków z Pińczyc

W poniedziałek 1 października 2012 roku w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego  w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych. Wręczenia odznaczeń dokonał Stanisław Dąbrowa – I Wicewojewoda Śląski.   W trakcie uroczystości Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali również dwaj mieszkańcy Pińczyc w gminie Koziegłowy – Adam Grzesik i Józef Lazar.
 Adam Grzesik otrzymał medal za długoletnią działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Jako aktywny członek i wieloletni prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pińczycach  wychował wielu młodych strażaków, czynnie uczestnicząc w budowaniu jednostki. Przyczynił się między innymi do rozbudowy remizy strażackiej w Pińczycach w latach 80 - tych. Jednakże czynem najważniejszym w jego karierze było uratowanie życia kobiety.  Pan Grzesik nie zawahał się wejść po nią do środka płonącego drewnianego domku i wynieść z pożaru.
 Drugi z odznaczonych, Józef Lazar,  za rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Gminie Koziegłowy. Józef Lazar to społecznik i wieloletni radny z Pińczyc, również członek Ochotniczej Straży Pożarnej.
 Dla wszystkich odznaczonych był to wzruszający i szczególny moment, gdy ich działalność na rzecz kraju, społeczeństwa i naszych małych ojczyzn została doceniona i wyróżniona. A my liczymy, że będą wzorem dla młodzieży ucząc pracy dla dobra wspólnego.
 

04

PAŹ

2012

1168

razy

czytano

2603/4069

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.