Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ogólnopolskie Rozgrywki Sportowe Dla Seniorów w Mielnie

Pod koniec września w Mielnie odbył się finał centralny LZS Ogólnopolskich Rozgrywek Sportowych dla Seniorów w ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.
Reprezentacje poszczególnych województw rywalizowały w konkurencjach rekreacyjnych, sportowych, był także specjalny blok dla dzieci oraz wycieczka z przewodnikiem do Kołobrzegu i konkurs wiedzy z tej wycieczki. Kto chciał, mógł na specjalnych kursach nauczyć się grać w krokieta i zgłębić tajniki Nordic Walking. W klasyfikacje generalnej pierwsze miejsce zajęło województwo kujawsko-pomorskie. - Chcemy, aby sprawa wychowania poprzez sport odbywała się z udziałem pokoleń w rodzinie – powiedział Wacław Hurko, zastępca przewodniczącego Rady Głównej KZ LZS. – Starsze osoby widzą w takich imprezach nie tylko zabawę, ale też działanie prozdrowotne na przyszłość. To będzie zapobiegać patologiom. Chcemy, aby w środowiskach, do których wracają uczestnicy, wszyscy widzieli cel nadrzędny, czyli otwieranie dzieciom przyszłości.
Zaproszenie do rozgrywek otrzymał Miejsko Gminny Ludowy Klub Sportowy „Błękitni” z  Koziegłów. Pokoleniowa drużyna z Koziegłów, która reprezentowała województwo śląskie, również przywiozła puchar i 5 medali.  - Takie zawody sportowe to nie tylko wspaniała zabawa ale również  pokonywanie barier pokoleniowych,  integracja środowiskowa i zachęcanie do uprawiania sportu przez całe rodziny – powiedział prezes „ Błękitnych” Andrzej Chmurzewski.

 

09

PAŹ

2012

1253

razy

czytano

3027/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.