Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzień Edukacji Narodowej w Koziegłowach

„Ludzie potrzebują korzeni i skrzydeł. Szkoła to miejsce  gdzie od najmłodszych lat dzieci uczą się, zawierają przyjaźnie, umacniają swoje korzenie,  to miejsce dające podstawy przywiązania do kraju do tradycji i wartości, historii,  kształtuje charaktery. Szkoła to  miejsce, w którym można rozwinąć skrzydła. To właśnie Państwo - Nauczyciele jesteście przewodnikami młodego człowieka, kształtując jego postawę, pomagając w rozwijaniu talentów, mocnych stron, pasji, pomagając rozwinąć skrzydła” -  tymi słowami, burmistrz Jacek Ślęczka, przywitał pracowników oświaty, na uroczystości  Gminnego Dnia Edukacji Narodowej
We wtorek, 16 października w Urzędzie Gminy, burmistrz Jacek Ślęczka wręczył tradycyjne  nagrody Burmistrza, które w tym roku otrzymali: dyrektor ZS w Koziegłowach Joanna Lula, dyrektor ZS w Pińczycach Joanna Sularz, dyrektor SP w Cynkowie Barbara Matuszyk,  oraz Małgorzata Kumor, z  ZS w Lgocie Górnej, Stefania Lech z ZS w Koziegłowach oraz Magdalena Kulawiak – Francuz, ZS Koziegłówki.
Po południu, do MGOPK zaproszeni zostali wszyscy pracownicy oświaty na uroczyste spotkanie, przygotowane przez pracowników  ZEAOS w Koziegłowach. Burmistrz powiał gości, kierując życzenia i słowa uznania dla wszystkich nauczycieli aktywnie pracujących i tych którzy przeszli na emeryturę, pedagogów, wychowawców oraz pozostałych pracowników oświaty, a także Poseł Jadwigę Wiśniewską również  nauczyciela.
  „Ja również jestem jedną z Was. To dla mnie zaszczyt, że mogę tutaj dzisiaj z Państwem być, to dla mnie zaszczytem jest, że mogę w Sejmie reprezentować nasze środowisko nauczycielskie ale też nasze  środowisko lokalne. Jednym zdaniem zdając relację  z tych 7 lat działalności parlamentarnej, mogę stwierdzić,  że zawsze stałam po stronie nauczycieli i kiedy patrzymy w przyszłość jaki los i jaka sytuacja, czeka nauczycieli, powiem: wiele moich koleżanek, które pracują, są aktywne zawodowo z taką nutką zazdrości patrzą na nauczycieli emerytowanych, dlaczego?. Dlatego że wydłużono wiek emerytalny, że jest niepewność co do zatrudnienia, że w ostatnim czasie zlikwidowano ponad 1000 szkół w Polsce, ponad 7000 nauczycieli straciło pracę.  W wszystkim tym którzy w dobrej kondycji dożyli emerytury, gratuluję.  Wszystkim Państwu życzę zdrowia siły i wytrwałości w pokonywaniu kłopotów dnia codziennego a nauczycielom aktywnie pracującym życzę tego żeby ich szkoły nie były zagrożone, żeby  ich miejsca pracy nie były zagrożone, żeby mając to bezpieczeństwo związane z posiadaniem pracy, mogli rozwijać skrzydła, o których tak pięknie dzisiaj powiedział Pan Burmistrz "- powiedziała m.in. poseł Jadwiga Wiśniewska.
Burmistrz Jacek Ślęczka przekazał również życzenia w imieniu Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera oraz Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie Anny Gamalczyk
W tym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie nauczycieli mianowanych –  Anny Jagusiak – Przedszkole Koziegłowy, Moniki Kania – ZS Koziegłowy, Magdaleny Kulawiak – Francuz – SP Koziegłówki, Moniki Góra – ZS Koziegłowy, Anety Pałys – Lebiockiej – SP Siedlec Duży, Justyny  Piernikarz – SP Cynków, Anety Myrmus – ZS Koziegłowy, Anny Łuszczyk – Matyja – ZS Koziegłowy.  Po części oficjalnej, wystąpił Andrzej Sikorowski – piosenkarz, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów. Od 1977  lider w krakowskiej grupie Pod Budą. Jego przeboje „ kap, kap, płyną łzy”. „ Ale to już było”  i  „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” – nuci już drugie pokolenie Polaków.
Uroczystości zakończył słodki poczęstunek. BK
 

17

PAŹ

2012

1512

razy

czytano

3058/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.