Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ogólnopolska kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł w Gminie Koziegłowy

            Gmina i Miasto Koziegłowy przystąpiło po raz kolejny  do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. Gminnym koordynatorem kampanii była Anna Błaszczyk .Kampania adresowana była do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych , ich rodziców oraz całego środowiska szkolnego. Celem realizowanych w szkołach było zwiększenie zaradności dzieci i młodzieży, rozwinięcie umiejętności radzenia  sobie w różnych sytuacjach życiowych. Kampania miała również na celu przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży.
             W kampanię zaangażowały się władze Gminy i Miasta Koziegłowy oraz placówki oświatowe tj. Zespół Szkół w Pińczycach, Zespół Szkół w Lgocie Górnej i Szkoła Podstawowa Gniazdów. Koordynatorom szkolnym , którym w tym  miejscu składam ogromne wyrazy podziękowania, włożyli wiele pracy i trudu aby osiągnąć zamierzone cele.
• Zgodnie z założonymi celami w szkołach podstawowych i gimnazjach zostały przeprowadzone zajęcia z asertywności. Uczniowie dowiedzieli się , że warto poznawać swoje możliwości, pragnienia i oczekiwania. Wiedza czym jest asertywność, tak ważna w życiu codziennym. Jak również zaradność życiowa i poznanie siebie. Zostały ogłoszone i przeprowadzone konkursy : Żabka  czy motylek, Ruszajmy się, To ja, Jak ryba w  wodzie oraz Autoportret
              Na zebraniach z rodzicami rozdane zostały materiały edukacyjne  dla rodziców. Szkoły oplakatowane zostały materiałami kampanii. Dnia 1 czerwca 2012 r (dzień Dziecka) klasy zorganizowały różnego rodzaju zabawy i zawody sportowe. Wychowawcy oraz nauczyciele świetlic przekazali uczniom informację o konkursie „Ruszajmy się „ .W szkołach podstawowych i gimnazjach nie trzeba  zachęcać do aktywności sportowej – wszyscy  chętnie uczestniczą na różnego  rodzaju  zajęciach sportowych.

 Na liście osób nagrodzonych w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012  znaleźli się uczniowie naszej gminy.
1.Marta Białas Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej,
2.Paulina Rychlik Szkoła Podstawowa Gniazdów,
3.Anna Mordalska Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej,
4.Paulina Będkowska Zespół Szkół w Pińczycach,
5.Maksymilian Bańdo Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej.
            Uroczyste podsumowanie kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012 odbyło się  na sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy w  dniu 25  października 2012r.
Gratulacje, dyplomy i nagrody młodzi ludzie przyjęli  z rąk Pana Burmistrza i Pani Przewodniczącej Rady Gminy.

 

Koordynator Gminny Kampanii
Anna Błaszczyk


 

29

PAŹ

2012

1095

razy

czytano

2921/4401

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.