Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nie zabierz nic tylko zdjęcia, nie zostaw nic tylko ślady stóp, nie zabij nic tylko czas Comenius Lgota Górna

Projekt zatytułowany jest "Take nothing but photos, leave nothing but footprints, kill nothing but time" (Nie zabierz nic tylko zdjęcia, nie zostaw nic tylko ślady stóp, nie zabij nic tylko czas). Krajem koordynującym jest Polska. Kraje partnerskie to Turcja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Bułgaria. Projekt jest o tematyce ekologicznej. Celem projektu jest zwiększenie świadomości lokalnej społeczności o potrzebie ochrony środowiska. W ramach projektu uczniowie będą przeprowadzać wiele eksperymentów, wykonywać prezentacje, dokonywać obserwacji. Założeniem projektu jest również podniesienie umiejętności językowych uczniów. Podczas każdego spotkania uczniowie będą brali udział w warsztatach językowych, gdzie będą doskonalić swojej umiejętności. Będą również wzbogacać swoje słownictwo z języka angielskiego z zakresu ochrony środowiska. Co więcej, projekt zakłada również zwiększenie świadomości społeczności szkolnej i lokalnej na temat kultury krajów partnerskich. Produktami finalnymi projektu będą mapy Europy z zagrożeniami środowiska, słowniczek do j. angielskiego z zakresu ochrony środowiska, kalendarz z zasadami ochrony środowiska, albumy o zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt. Koordynatorem projektu jest  Magdalena Kulawiak – Francuz. W dniach 12 – 16 listopada w ZS w Lgocie Górnej gościły, z wizytą roboczą, delegacje z wszystkich  partnerskich krajów.

Podczas wizyty, dyrektor szkoły w Lgocie Górnej Bożena Witos, otrzymała statuetkę Złotego Gołębia. To pozłacana rzeźba ptaka naturalnej wielkości. Gołąb Pokoju, symbol poszanowania praw człowieka. Pozłacana statuetka naturalnej wielkości jest jedną z trzydziestu wykonanych w 60. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Złote gołąbki z gałązką oliwną w dziobie wykonał w 2008 roku niemiecki artysta Richard Hillinger. Symbolizujące prawa człowieka statuetki krążą po świecie przekazywane z rąk do rąk przez wybitne postaci życia publicznego (Papież Benedykt XVI, Angela Merkel, Vaclav Havel, Dalajlama, Jerzy Buzek, Lech Wałęsa), głowy państw, samorządowców, działaczy społecznych.
 Goście z Turcji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Bułgarii, uczniowie i nauczyciele partnerskich szkół w Polsce zwiedzili zamek w Bobolicach, Kraków i Wieliczkę, odwiedzili również Urząd w Koziegłowach . Nauczyciele z różnych krajów przedstawiali filmy o swoich krajach i szkołach, prezentowano też zagrożenia środowiska naturalnego w okolicy. W związku z ekologiczną tematyką projektu przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne - wykonywanie eko-robotów ze śmieci, zwiedzano wodociągi w Myszkowie gdzie obserwowano proces oczyszczania wody, zwiedzano też Jurajską - firmę produkującą wodę mineralną, gdzie poznano proces produkcji wody i w jaki sposób firma dba o środowisko, kraje członkowskie dowiedziały się o największym naturalnym bogactwie naszego regionu - naturalnej wodzie mineralnej.
 

20

LIS

2012

1603

razy

czytano

2997/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.