Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Białe szaleństwo uczniów z ZS w Pińczycach na stoku w Murzasichlu

W dniach 06-10.I.2013 r. grupa uczniów wraz z opiekunami przebywała na obozie językowym w miejscowości Murzasichle. Wyjazd ten odbył się w ramach projektu „Wiedza, wsparcie z EFS-u – oto droga do sukcesu” finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny (Działanie: 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnianie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty; Poddziałanie: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych).

Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego i języka niemieckiego oraz doradztwa zawodowego, które odbywały się w dwóch grupach wiekowych – SP i Gimnazjum.

W trakcie warsztatów uczniowie doskonalili umiejętności językowe, słownictwo związane z porą roku, sportami zimowymi, ukształtowaniem terenu, specyfiką miejscowości, zwrotami grzecznościowymi. Komunikacja odbywała się w języku angielskim i niemieckim, prowadzono także konwersacje zespołowe w tychże językach.

Oprócz ciekawych i bardzo zróżnicowanych zajęć językowych uczniowie brali udział także w szkoleniach i ćwiczeniach z instruktorami narciarskimi dotyczących nauki jazdy na nartach. Spotkania te miały charakter doradztwa zawodowego. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką tego zawodu. Profesja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród

 chłopców. Większość uczniów wykazała się niezwykłą sprawnością fizyczną i bardzo szybko opanowała umiejętność jazdy na nartach. Dodatkową atrakcją wyjazdu był kulig połączony z ogniskiem i pieczeniem oscypków. Zimowa szkoła językowa połączona z szaleństwem na stoku była dla wielu pierwszą i niepowtarzalną przygodą, której nie zapomina się do końca życia. ZS Pińczyce

 

18

STY

2013

1422

razy

czytano

3002/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.