Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mistrzowie Białego Orlika w Koziegłowach

Animatorzy Orlika z Koziegłów w ubiegłym roku przystąpili do programu realizowanego przez Stowarzyszenie Sport 7, którego prezesem jest Mariusz Czerkawski.  „Mistrzowie Białego Orlika” to  pilotażowy program skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z 8 województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
Program „Mistrzowie Białego Orlika” realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki ma na celu promocję wśród dzieci zimowych dyscyplin sportowych oraz aktywnego spędzania czasu wolnego, a także szkolenie animatorów z zasad bezpiecznego korzystania z lodowiska i profesjonalnego prowadzenia zajęć na lodzie.
Program odbywa się według następującego schematu:
Etap I – szkolenie animatorów
Etap II – zajęcia dla dzieci
Etap III – turniej „Mistrzowie Białego Orlika”

Szkolenie animatorów odbyło sie w październiku ubiegłego roku w Tychach. Animatorzy Waldemar Grabiński i Mateusz Kolasa uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Mariusza Czerkawskiego (Najlepszy Polski hokeista. Swoje pierwsze „kroki” na lodzie stawiał w znanym polskim klubie – GKS Tychy. Do NHL przebił się przez dobre występy w szwedzkiej lidze hokejowej. W 2000 r. zagrał w meczu gwiazd podczas NHL All-Stars Weekend w Toronto (Kanada). Olimpijczyk z Albertville 1992), Andrzeja Tkacza (Polski hokeista, olimpijczyk, trener. Wychowanek Polonii Bydgoszcz (1959-1964), potem bronił barw GKS-u Katowice (1965-77), niemieckich HC Hoheeneus (1977-78) i Stuttgart (1978-79), austriackich FEH Feldkrich (1979-1980) i Kitzbühel HC (1981-1982). W latach 1980-1981 grał również w szwajcarskim ZSC Lions), Wojciecha Tkacza (Były reprezentant Polski w hokeju na lodzie i olimpijczyk z Albertville w 1992 r.Jest wychowankiem Baildonu Katowice. W swojej karierze  reprezentował barwy KKH Katowice Unii Oświęcim, tyskiego i katowickiego GKS. Z tym ostatnim zespołem zdobywał dwukrotnie wicemistrzostwo kraju w 2001 i 2002 roku. Grał także w lidze szwedzkiej i niemieckiej) oraz Dariusza Garbocza (Polski hokeista na lodzie, olimpijczyk z Albertville 1992.W trakcie kariery sportowej reprezentował kluby:  GKS Tychy, Västeras SK, Tysovia Tychy, KKH Katowice).
Podczas ferii odbywają sie zajęcia dla dzieci, które maja na celu naukę podstaw zachowania sie na lodzie, rozwijanie umiejętności utrzymania równowagi i zręczności – utrwalenie właściwej pozycji do jazdy, nauka zmiany kierunku jazdy – skręty, łuki, nauka zatrzymania się – różne sposoby, wyczucie krawędzi łyżwy, doskonalenie ślizgu na jednej nodze i początek nauki jazdy tyłem, rozwijanie umiejętności nauki jazdy tyłem i początek nauki przejścia z jazdy przodem do jazdy tyłem i na odwrót, nauczanie podstaw jazdy przekładanką przodem i tyłem, doskonalenie jazdy przekładanką i pokazy zabaw na lodzie. Każde zajęcia zakończone są rozegranym przez młodych zawodników mini – hokejem. Program przewiduje 8 zajęć na lodzie, które mają na celu przygotowanie uczniów do Turnieju „Mistrzowie Białego Orlika”. Na zakończenie zajęć animator prowadzący zajęcia wybierze 5 najlepszych uczniów, którzy będą reprezentowali gminę na finałach wojewódzkich.
Turniej „Mistrzowie Białego Orlika” składać  się będzie  z dwóch etapów:

- I – finały wojewódzkie – zostanie zorganizowanych siedem finałów wojewódzkich: śląski, małopolski, podkarpacki, lubelski, mazowiecki, podlaski i pomorski razem z warmińsko-mazurskim.
 - II – wielki finał w Warszawie
Zawody polegające  na rywalizacji zespołów czteroosobowych (+ 1 rezerwowy) w pokonaniu jak najszybciej testu sprawnościowego (tor przeszkód) rozmieszczonego na lodowisku odbędą sie w marcu. Więcej informacji na   http://sport7.pl/turniej/    BK 
 

17

LUT

2013

1218

razy

czytano

3026/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.