Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach od zeszłego roku intensywnie promuje twórczość ludową swojej miejscowości, którą jest łyko osikowe. I choć tą działalnością zajął się już przed 5 laty, to zainteresowanie jest tak duże, że w tym roku wyjedzie z promocją naszej tradycji i zarówno naszego miasta do wielu instytucji kultury w południowej Polsce.
Właśnie zakończył się pierwszy cykl wyjazdowy do województwa podkarpackiego, gdzie przez pięć dni odbywały się warsztaty dla wszystkich grup wiekowych. Gościły nas Samorządowe Centrum Kultury W Mielcu, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, oraz Miejskie Centrum Kultury w Przecławiu.
Wszyscy uczestnicy, zachwyceni materiałem jak i możliwościami jakie ze sobą niesie plastyczne łyko osikowe, wyrazili chęć uczestnictwa w kontynuacji warsztatów. I choć wiemy, że jest to niemożliwe, aby zagościć gdzieś na stałe, to chętnie jeździmy do ośrodków kultury, by zachować od zapomnienia, to, co pewnie za jakiś czas zaniknie i zostanie wyparte z naszej przestrzeni przez produkty globalizacji. Z pewnością jest to nieuniknione, ale jeżeli można, chcemy aby to dobro kultury pozostało jak najdłużej w naszej świadomości. A łyko osikowe kojarzyło się wszystkim z kulturą Koziegłów.
 

25

LUT

2013

1245

razy

czytano

2959/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.