Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ogólnopolska akcja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich „Tydzień Bibliotek” była wspaniałą okazją dla bibliotekarzy z Koziegłów do zaprezentowanie nowej oferty z jaką wychodzi biblioteka do mieszkańców gminy. Od 8 maja w Bibliotece Publicznej w Koziegłowach uruchomiona została „półka bookcrossingowa”.  Akcja - podziel się książką, czyli przekaż ją dalej innej osobie, była dla wielu osób zaskoczeniem ale spodobała się i półka zagości na stałe w koziegłowskiej bibliotece. W tych dniach trwał również kiermasz nowych książek i odbyło się  spotkanie z nauczycielami bibliotek szkolnych.
Biblioteka Publiczna działająca w strukturach MGOPK w Koziegłowach w tym roku przystępuje do Programu Rozwoju Bibliotek. Program ten wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. Partnerem i grantobiorcą Fundacji w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W dn. 21 maja w MGOPK w Koziegłowach odbyło się uroczyste spotkanie dotyczące budowania „Gminnej koalicji na rzecz rozwoju Biblioteki Publicznej w Koziegłowach” w trakcie którego przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych, dyrektorzy szkół i bibliotekarze szkolni, radni gminni i powiatowi oraz stali czytelnicy podpisali deklarację współpracy. Partnerzy zobowiązali się współdziałać z biblioteką w Koziegłowach, wspierać merytorycznie i finansowo oraz budować strategię na rzecz jej rozwoju. Głównym celem partnerstwa jest aktywizacja mieszkańców gminy, zwiększenie udziału młodzieży w kulturze, a także wzmocnienie więzi międzypokoleniowych.  „Dzisiejsza biblioteka publiczna spełnia wiele funkcji, podejmuje wiele różnych inicjatyw. Najważniejsza jest jednak jej podstawowa misja - zapewnienie użytkownikom kontaktu z książką, rozbudzanie i umacnianie nawyków czytelniczych. To spotkanie ma formę małej uroczystości dla naszej biblioteki, a mamy co świętować: odnowiona biblioteka w 2010r z programu Odnowy Wsi a teraz przystąpienie do Programu Rozwoju Bibliotek” - powiedziała Dyr. MGOPK Agata Morawiec. Kierownik biblioteki wspomniała natomiast o czasopismach jakie prenumerowane są w bibliotece – „Po analizie ankiet przeprowadzonych wśród czytelników, zamówione zostały czasopisma dwutygodnik edukacyjny dla licealistów Cogito i miesięcznik Żyjmy dłużej, z Urzędu Gminy na zasadzie użyczania otrzymujemy ogólnopolski dziennik społeczno-polityczny i ekonomiczno-prawny Rzeczpospolita i Wspólnota czasopismo samorządowe. W ofercie biblioteki jest również kwartalnik Cywilizacja. Dzisiaj zapraszamy również całe rodziny do udziału w konkursie „Najbardziej rozczytana rodzina w Gminie Koziegłowy”, regulamin dostępny jest w bibliotece i na stronie www.dk-kozieglowy.pl . Dla zwycięzców przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody –podkreśliła  kierownik Bożena Kolasa
W spotkaniu uczestniczył również burmistrz Jacek Ślęczka, sekretarz Krzysztof Bak, instruktor Biblioteki Śląskiej w Katowicach Bożena Szczykała i Koordynator regionalnego Programu Rozwoju Bibliotek Magdalena Madejska oraz Dorota Kaim - Hagar  Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, radni powiatowi Mariusz Morawiec i Krzysztof Gajdziak. W tym dniu Biblioteka uroczyście przystąpiła do Programu Rozwoju Bibliotek, wręczone zostały honorowe „Złote karty biblioteczne”, zaprezentowany System umożliwiający wypożyczanie ebooków przez Biblioteki - Wirtualna biblioteka bez kartek. Finałem spotkania  był wspaniały tort w kształcie książki oraz występ artystyczny słuchaczy Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

„Najbardziej rozczytana rodzina w Gminie Koziegłowy” – regulamin
1.Konkurs przeznaczony jest do wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy
2.Po pojęciem rodzina rozumie sie osoby zamieszkujące wspólnie pod jednym adresem
3. W konkursie mogą uczestniczyć również te osoby z rodziny ( dzieci, wnuki, dziadkowie), którzy przebywają na terenie Gminy sezonowo(wakacje, urlop)
4. Komisja konkursowa weźmie po uwagę liczbę osób z danej rodziny zapisanych do biblioteki oraz liczbę książek wypożyczonych przez całą rodzinę 
5. Zwycięży rodzina, która uzyska największą liczbę wypożyczeń, przypadającą na jednego członka rodziny
6. Czas trwania konkursu: 21 maja 2013r do 20 maja 2014r.
7. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gminnego Dnia Dziecka w czerwcu 2014r. 

23

MAJ

2013

2209

razy

czytano

2571/4197

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.