Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła w Gniazdowie rozwija zdolności matematyczne

Konkurs Matematyczny klas II-III w naszej szkole to już tradycja. Przeprowadzany jest od 14 lat, wcześniej pod nazwą „Gminny Konkurs Matematyczny klas II-III ”. Od samego początku w pracę przy konkursie były zaangażowane nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej : pani, mgr Jadwiga Wiśniewska, mgr Beata Gawenda ,mgr Teresa Sosnowska , mgr Barbara Kidawka. Organizowały , koordynowały prace i czuwały nad właściwym przebiegiem konkursu.
Jego zadaniem było rozwijanie i krzewienie zainteresowań matematycznych uczniów klas II i III, kształcenie logicznego myślenia, wyrabianie pracowitości i wytrwałości u uczniów z gminy Koziegłowy.
W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć zasięg naszego konkursu o szkoły z powiatu myszkowskiego, częstochowskiego i zawierciańskiego. 
W porozumieniu z Jurajskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Twórczych stało się to możliwe. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.
I tak to 22 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej w Gniazdowie odbył się I Jurajski Konkurs Matematyczny dla klas II i III.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Brało w nim udział 79 uczestników, którzy zakwalifikowali się do niego po przejściu I etapu, czyli eliminacji szkolnych. Dzięki dobrej organizacji udało się sprawnie przeprowadzić konkurs. Zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów serdecznie przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej mgr Teresa Pakuła – Sosnowska, która życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia i gratulowała wygrania I etapu szkolnego. Uczniowie rozwiązywali testy ułożone przez panią mgr Barbarę Kidawkę oraz mgr Annę Nocuń. Jak stwierdzili , testy nie były trudne jednak miały za zadanie wyłonić matematyczne tęgie głowy .
Laureatami w tegorocznym konkursie  w kategorii klas II zostali: uczeń ze SP w Sokolnikach Dominik Kusaj (opiekun mgr Aleksandra Musialska), uczennica ze SP nr 2 w Myszkowie Laura Pąpka (opiekun mgr Beata Łapeta) oraz uczeń ze SP w Gniazdowie Patryk Sapota (opiekun mgr Barbara Kidawka).
W klasie III laureatem konkursu została Paulina Dąbek(opiekun mgr Violetta Pstrowska), uczennica SP nr 3 w Myszkowie,  oraz Artur Bogacki (opiekun mgr Bożena Dróżdż), uczeń SP w Poraju.
Serdecznie gratulujemy laureatom ,życząc im dalszych sukcesów matematycznych . Składam też podziękowania wszystkim nauczycielom za trud i poświęcenie w przygotowaniu uczniów, dyrektorom szkół za umożliwienie wzięcia udziału ich wychowanków w konkursie oraz koordynatorowi konkursu pani mgr Beacie Gawenda. Zapraszamy już do udziału w następnym konkursie w roku szkolnym 2013/2014.

03

CZE

2013

2267

razy

czytano

2812/4444

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom