Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zajęcia terenowe w Mieście Królów...

W dniu 10.05.2013r. w ramach projektu „Wiedza, wsparcie z EFS-u – oto droga do sukcesu” finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny (Działanie: 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnianie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty; Poddziałanie: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych) uczniowie ZS w Pińczycach realizowali grupowe zajęcia terenowe o innowacyjnym charakterze. Każda grupa uczniów otrzymała zadania do wykonania w języku niemieckim bądź angielskim. Dotyczyły one historii, tradycji i kultury miasta Krakowa. Uczniowie musieli odnaleźć wiele miejsc, aby odpowiedzieć na poszczególne pytania. W ten sposób poznali szczegółowo topografię Starego Miasta i jego okolic. Odnajdywanie grobowców królów, budynków sakralnych, pomników oraz innych zabytków Krakowa przyniosło uczniom wiele wymiernych korzyści, ale najatrakcyjniejsza okazała się dla nich forma edukacji, realizowana poprzez zajęcia terenowe.
Wartością dodaną wyjazdu była wizyta w „Szufladzie” Wisławy Szymborskiej. Wystawa poświęcona Noblistce wywarła na uczestnikach/czkach wyjazdu duże wrażenie. Uczniowie obejrzeli film dotyczący poetki oraz mogli zobaczyć wiele przedmiotów, którymi otaczała się Wisława Szymborska.
Wyjazd edukacyjny do Krakowa był wspaniałą okazją do kształcenia umiejętności językowych, historycznych, literackich, geograficznych i wielu innych. Podczas zajęć realizowano także elementy doradztwa zawodowego, wskazując na różne zawody, m.in.  nauczycieli języków, przewodników turystycznych, literatów, historyków sztuki itp. Ten niecodzienny wyjazd edukacyjny do Krakowa dla 46 uczniów/uczennic Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pińczycach mógł się odbyć dzięki funduszom pozyskanych z PO KL.
 

05

LIP

2013

2423

razy

czytano

2838/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.