Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Równość płci w edukacji przedszkolnej

W ramach projektu „Nasze Przedszkole – edukacja przedszkolna dla wszystkich dzieci Gminy Koziegłowy” finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet IX : Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie; Działanie: 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych  świadczonych
w systemie oświaty;  Poddziałanie:  9.1. 1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej)  wszyscy nauczyciele realizujący projekt zostali przeszkoleni w zakresie równości płci.
Brali udział w czterech – 8 godzinnych warsztatach prowadzonych przez specjalistę I. Niedojadło  z instytutu szkoleniowego „Muster – in”  Uczestnicy  spotkań mieli okazję zapoznać się z taką tematyką jak:
„Równość płci”,
„ Polityka równości płci w UE”,
„ Wpływ stereotypów na prowadzenie edukacji przedszkolnej”,
 „Treści w bajkach i metody wychowawcze a utrwalanie stereotypów ze względu a płeć”.
Zostały opracowane scenariusze zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz scenariusze imprez przedszkolnych z udziałem rodziców. Opublikowano na stronie i internetowej G i M Koziegłowy oraz w publikacji  podsumowującej realizację projektu „Nasze Przedszkole” artykuł na temat: „Równość płci w edukacji przedszkolnej” zredagowany przez I. Niedojadło. Wspólnie  z  Gminnym Ośrodkiem Kariery w Koziegłowach został zorganizowany  konkurs plastyczny „ Ja za 20 – lat”. Celem  wszystkich podejmowanych działań podczas realizacji projektu „ Nasze przedszkole” związanych z zagadnieniami Gender było uświadomienie nauczycielom prowadzącym zajęcia w grupach przedszkolnych znaczenia przekazywania wiedzy na temat zagadnień związanych z równością  płci dla rozwoju kompetencji społecznych dziewczynek i chłopców.

„Bawię się czym chcę”
Bawię się czym chcę, płeć nie ogranicza mnie. Czy jestem dziewczynką, czy jestem chłopakiem, mogę być pilotką, mogę być strażakiem. Czy jestem chłopakiem czy jestem dziewczynką, bawię się lalkami i olbrzymią piłką. Bawię się czym chcę, płeć nie ogranicza mnie!
(Na podstawie rymowanki Katarzyny Nowakowskiej, Fundacja Feminoteka)

09

LIP

2013

2388

razy

czytano

2894/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.