Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koziegłówki uczą się kochać zwierzęta

Miłość do zwierząt to współpraca i współdziałanie ludzi na rzecz dobra zwierząt. Stosunek do zwierząt jest miarą człowieczeństwa. Właśnie tego uczniowie Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach uczą się wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Turcji i Węgier, realizując projekt „Animal Welfare” w ramach programu Comenius.
Projekt rozpoczął się we wrześniu 2012 a skończy się latem 2014 roku. Uczniowie mają już za sobą pierwsze spotkanie, które odbyło się w malowniczej Kapadocji w Turcji, a wiosną tego roku mieli okazję gościć delegacje z partnerskich szkół. W programie wizyty znalazły się m. in. zajęcia w Izbie Leśnej w Siewierzu, zwiedzano Tatrzański Park Narodowy i Muzeum Tatrzańskie, obserwując roślinność i zwierzęta charakterystyczne dla obszarów górskich. Starano się również pokazać piękno naszego regionu i naszą kulturę. W tym celu odbyły się wycieczki do Ogrodzieńca na zamek, do parku miniatur zamków na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, zwiedzano Kraków i Zakopane.
W maju delegacja z Koziegłówek w składzie: Magdalena Kulawiak – Francuz (szkolny koordynator projektu), Ewa Połcik i Urszula Kajdas wraz z 6 uczniami: Kacprem Zenderowskim, Karoliną Miklas, Martyną Marchewką, Martyną Maroń, Magdaleną Surmą i Aleksandrą Musialik odwiedziła Szkołę Podstawową w Kallosemjen na Węgrzech. Tematem przewodnim spotkania szkół partnerskich były zwierzęta wiejskie. Uczniowie przygotowywali prezentacje , tablice informacyjne o zwierzętach wiejskich. Poznali nazwy różnych zwierząt i dóbr jakie ludzie od nich pozyskują w języku angielskim. Z tematyką spotkania związane było również zwiedzanie farmy mlecznej, gdzie obserwowano proces pozyskiwania mleka. W trakcie spotkania poznano też kulturę i historię Węgier, dzięki zaplanowanym wycieczkom kulturoznawczym m.in. do stolicy Węgier – SP Koziegłówki

10

LIP

2013

3193

razy

czytano

2892/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.