Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Co dał nam Projekt Nasze Przedszkole

W dniu 05.07.2013r. na konferencji podsumowującej realizację projektu „Nasze przedszkole – Edukacja przedszkolna dla wszystkich dzieci z Gminy Koziegłowy na lata 2011-2013”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,
Działanie 9.1 – „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”,
Poddziałanie 9.1.1 „Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej”, inicjatorzy przedsięwzięcia i wszyscy jego uczestnicy mieli okazję poznać efekty 2-letnich działań w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych na terenie całej gminy Koziegłowy w ramach projektu.
Przybyłych gości powitała Dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach p. Ewa Walentek,  która przekazała wszystkim podziękowania za rzetelną pracę, konsekwencję w działaniu i troskę o skuteczność działań związanych  z projektem oraz zachęciła do wysłuchania informacji o podsumowaniu projektu.
Zarówno władze samorządowe w osobach: Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy p. Jacka Ślęczki, Sekretarza gminy p. Krzysztofa Bąk oraz Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Koziegłowach p .Katarzyny Zychowicz, jak i pracownicy placówek przedszkolnych, mogli zapoznać się z prezentacją multimedialną przygotowaną specjalnie na te okazję, która zobrazowała działania, ich efektywność oraz plany kontynuacji. Prezentację komentowała koordynator projektu p. Zdzisława Jasik, a jej współautorami byli także p. Paweł Włodarczyk oraz p .Jolanta Wojdas.
Rzeczowo zebrane informacje o projekcie w zaproponowanej prozatorsko-wierszowanej formie, ilustrowane także zdjęciami, w dobranej oprawie muzycznej, chyba przypadły do gustu biorącym udział w spotkaniu. Nie zabrakło też przemyśleń ewaluacyjnych, dzięki czemu można przypuszczać, że projekt nie pozostanie jedynie jednorazowym zamkniętym przedsięwzięciem.

Co dał nam projekt?
1.Możliwość konkretnego doposażenia bazy przedszkolnej w sprzęt i pomoce dydaktyczne (gabinet sensoryczny, sala gimnastyki korekcyjnej i inne).
2.Organizację dodatkowych zajęć dla dzieci, także zajęć sobotnich (plastyczne, muzyczne, taneczne).
3.Wydłużenie czasu pracy w placówkach przedszkolnych.
4.Szansę udziału wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym z gminy Koziegłowy w artystycznych i sportowych imprezach środowiskowych (Pieczonki, Jasełka, Spartakiada sportowa, Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej, Europejski Dzień Przedszkolaka).
5.Okazję, by fachowo wesprzeć Rodziców przedszkolaków, zwłaszcza tych o zwiększonych potrzebach edukacyjnych oraz nauczycieli (warsztaty szkoleniowe).
6.Uśmiech dziecka – spontaniczny, niewymuszony, bezcenny!
 
Najpierw nowy projekt do drzwi nam zapukał
ustawił na baczność szanse pootwierał
potem rósł razem z nami rozwijał swe skrzydła
i czas nam wypełniał i czas nam zabierał
rozbudzał inwencję do tworzenia wołał
odkrywał talenty i ścieżki nieznane
odkurzył emocje i nasze marzenia
wspierając odwagą zaangażowaniem
Tak kroczyliśmy razem znacząc swe działania
odliczając daty echem spotkań miłych
wreszcie zadań lista tak się uszczupliła
że i nasze role dzisiaj się skończyły
odetchniemy z ulgą ale z rozrzewnieniem
choć pora rozliczyć i wnioski ujmować
lecz ofiarnej pracy dla dobra dzieciaków
nikt z nas dziś czy jutro
nie będzie żałować
 
 
spec.ds. promocji
Jolanta Wojdas

15

LIP

2013

4084

razy

czytano

2910/4570

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.