Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

JEDYNY DĄB PAMIĘCI W GMINIE KOZIEGŁOWY

Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym

JEDYNY DĄB PAMIĘCI W GMINIE KOZIEGŁOWY
17 września 2013 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym po raz kolejny modliła się za ofiary zbrodni katyńskiej, a także pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Siedlca Dużego i okolic. Tego dnia wspominano kolejną rocznicę napaści ZSRR na Polskę  i 3. rocznicę posadzenia na placu Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym jedynego w gminie Koziegłowy Dębu Pamięci. Został on zasadzony ku czci porucznika Wojska Polskiego Antoniego Sularza, wieloletniego kierownika placówki, zamordowanego w 1940 r. strzałem w tył głowy w Katyniu.  
Uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Małgorzatą Knapik zaprezentowali prezentację multimedialną. Wszyscy obecni mieli okazję wrócić myślami do uroczystości, kiedy 17 września 2010 r. poseł Jadwiga Wiśniewska, burmistrz Jacek Ślęczka oraz członkowie rodziny zamordowanego - Antoni Sularz i Zdzisław Sularz dokonali posadzenia dębu i odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Uczniowie szkoły wspomnieli także dziesięciu mieszkańców Siedlca Dużego i okolic, którzy 23.10.1943 r. na oczach wsi zostali powieszeni przez niemieckich żołnierzy na polanie, na której stoi obecnie kościół parafialny. Szkolna uroczystość została zakończona zapaleniem zniczy pod obeliskiem i modlitwą w intencji ofiar wojny.
W tym roku szkolnym uczniowie na zajęciach Koła Polonistycznego postanowili zrealizować projekt edukacyjny pn. „Kolekcjonerzy wspomnień – rozmowy ze świadkami najważniejszych wydarzeń w Siedlcu Dużym i okolicach”. Przeprowadzają wywiady z babciami, dziadkami i innymi najstarszymi mieszkańcami wioski, aby jak najwięcej wspomnień i faktów ocalić od zapomnienia.

25

WRZ

2013

2290

razy

czytano

2763/4445

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie: