Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

VI Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

W dniach 5 i 6 października na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy i Miasta Częstochowa odbywał się VI Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej.
W przesłuchaniach festiwalowych i koncercie galowym, które odbyły się w kościele parafialnym p.w. św. Marii Magdaleny w Koziegłowach wzięło udział 8 chórów z różnych regionów Polski: z Knurowa, Koszalina, Ostrów nad Okszą, Poniatowej, Warszawy, Wąwolnicy, Zawiercia oraz jeden z czeskiej miejscowości Jirkov. Chóry uświetniły śpiewem również niedzielne Msze św. w Koziegłowach, Koziegłówkach, Siedlcu Dużym, Lgocie Mokrzesz i Częstochowie.
Chóry oceniało jury w składzie: Beata Młynarczyk (przewodnicząca jury),
ks. prof. Kazimierz Szymonik, dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak (AM Wrocław), dr Anna Waluga (AM Katowice), Anna Łuszczyk-Matyja (dyrektor artystyczny festiwalu).
Protokół jury został odczytany podczas koncertu finałowego w dniu 6 października w Bazylice Jasnogórskiej.

Przyznano następujące nagrody:

Grand Prix – Chór „Szczygiełki Grandi” z Poniatowej
I miejsce - Złota Pochodnia – Chór „Vox Cantabilis” z Jirkova (Czechy)
II miejsce - Srebrna Pochodnia – Chór Kameralny „Canzona” z Koszalina
III miejsce - Brązowa Pochodnia – Chór „Capella Vartiensis” z Zawiercia
Wyróżnienie za udany debiut na festiwalu międzynarodowym dla zespołu o najkrótszym stażu dla Chóru Parafii Stygmatów św. Franciszka z Asyżu z Ostrów nad Okszą.

Organizatorami Festiwalu było Stowarzyszenie Śpiewacze „Pochodnia” przy Rzemiośle Częstochowskim oraz Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy. Honorowy patronat objęli Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo i Poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: Międzypowiatowemu Bankowi  Spółdzielczemu w Myszkowie, firmie wędliniarskiej „Aleksandria”, piekarni „Jędryka”, firmie „Lena” oraz instytucjom wspierającym: Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Promocji Kultury w Koziegłowach, Rzemiosłu Częstochowskiemu i Zespołowi Szkół w Koziegłowach.
Nad całością Festiwalu czuwali: Dyrektor Festiwalu Maciej Prusek, Dyrektor Artystyczny Anna Łuszczyk-Matyja, Prezes Chóru „Pochodnia” Marek Wojtal.
 

08

PAŹ

2013

3156

razy

czytano

2869/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.