Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

I miejsce dla Anny Niedbały w XX Regionalnym Turnieju Wiedzy Historyczno Literackiej

I miejsce dla Anny Niedbały w XX Regionalnym Turnieju Wiedzy Historyczno – Literackiej

17 października 2013 roku uczennica klasy I LO Anna Niedbała wzięła udział w  XX Regionalnym Turnieju  Wiedzy Historyczno – Literackiej dla szkół ponadgimnazjalnych  pod hasłem „Poszli nasi w bój… - 150. Rocznica Powstania Styczniowego” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Władysława Biegańskiego, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Częstochowskiego i Prezydenta Miasta Częstochowy. Turniej adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego.

W roku 2013 przypada150. rocznica Powstania Styczniowego. Celem konkursu było przybliżenie wiedzy o wydarzeniach historycznych tego okresu oraz zwrócenie uwagi na patriotyzm Polaków i dążenie do oswobodzenia Ojczyzny spod jarzma trzech zaborców, a także popularyzacja literatury naukowej i popularnonaukowej.

Uczestników Turnieju obowiązywała znajomość faktów historycznych związanych z powstaniem styczniowym, okresem poprzedzającym wydarzenia oraz pierwszymi latami po jego upadku, a także biograficznych dotyczących osób w powiązaniu z wyżej wymienionymi wydarzeniami.       

Jesteśmy dumni, że nasza reprezentantka pokonała wszystkich uczestników Turnieju zajmując I – sze, zaszczytne miejsce  wśród  laureatów.  Gratulujemy Ani sukcesu w konkursie historycznym i życzymy powodzenia w następnych!

 

28

PAŹ

2013

1915

razy

czytano

2801/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.