Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

II miejsce dla Biblioteki Publicznej w Koziegłowach

II miejsce dla Biblioteki Publicznej w Koziegłowach w  Konkursie pn. Gminne Koalicje (Partnerstwa) na rzecz rozwoju Bibliotek organizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek 2013 r.  Organizatorem Konkursu była Biblioteka Śląska w Katowicach 

Celem konkursu była promocja przedsięwzięć, wydarzeń kulturalno – społecznych, zrealizowanych przez biblioteki wspólnie z partnerami lokalnymi.

Biblioteka z Koziegłów zgłosiła przedsięwzięcie literacko-muzyczne „Rockowy Tuwim jakiego nie znacie w Koziegłowach”, które miało miejsce 9 września br.

Komisja oceniała m.in. dotychczasowe dokonania Koalicji Gminnej (Partnerstwa),  stopień zaangażowania członków Koalicji Gminnej w Projekt,  innowacyjność Projektu oraz możliwość jego zastosowania przez inne biblioteki, walory społeczne, integracyjne, kulturowe, w tym korzyści dla mieszkańców

W koziegłowskiej bibliotece oficjalne partnerstwo zostało zawarte 21 maja 2013r. Porozumienie podpisało ponad 20 osób: przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych, dyrektorzy szkół i bibliotekarze szkolni, radni gminni i powiatowi oraz stali czytelnicy.

W zgłoszeniu do konkursu zostały opisane wszystkie działania związane z koncertem: spotkania partnerów z Koalicji i Uczestników Letnich Warsztatów Wokalnych, imprezy związane z twórczością Tuwima - pokoleniowa Ławeczka Tuwima, kiermasze książek i konkursy dla dzieci i młodzieży  podczas Akcji Lato w Mieście,  spotkania integracyjne z KUTW,  akcja podziel się książką na dożynkach gminnych, sprzedaż symbolicznych cegiełek, pozyskanie sponsorów, praca i zaangażowanie wielu osób.

Warto było zorganizować takie wydarzenia literacko – muzyczne, ze względu na moc wspólnego działania i kreatywność osób zaangażowanych. Warto było – II miejsce w województwie i nagroda o wartości 4 000 zł dla biblioteki.

Konferencja regionalna PRB, na której zaprezentują się biblioteki zwycięskie czyli Świerklaniec, Koziegłowy, Radziechowy-Wieprz i Godów  odbędzie się 22 listopada.Bożena Kolasa

 

 

29

PAŹ

2013

2015

razy

czytano

2901/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności