Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

„Witaj, pierwsza klaso!’- tymi słowami października 2013 r zostali przywitani pierwszoklasiści. Był to dla nich bardzo ważny i wyjątkowy dzień, ponieważ zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Gniazdowie.

Na początku uczniowie klasy I i II wystąpili w wspólnym programie artystycznym. Ogromne zaskoczenie wywołało pojawienie się Dobrej Wróżki, której zadaniem było odczarowanie pierwszoklasistów z uroku rzuconego przez Złą Wróżkę. Aby to mogło się wydarzyć, uczniowie recytując pięknie wiersze, śpiewając piosenki i wykonując zadania musieli zdobyć cztery magiczne klucze.

Nad przygotowaniami czuwała wychowawczyni klasy II mgr Beata Gawenda oraz nauczycielka klasy I mgr Anna Nocuń. Momentem, na który wszyscy czekali, była wyjątkowa chwila, w której pierwszoklasiści wygłosili tekst uroczystego ślubowania, następnie Dyrektor Szkoły Pani mgr Teresa Pakuła – Sosnowska wielkim ołówkiem pasowała każdego na ucznia Szkoły Podstawowej w Gniazdowie.  Według szkolnej tradycji, po akcie ślubowania, każde dziecko odbiło swój paluszek w Kronice Szkolnej. Pierwszoklasiści otrzymali od Dyrektor Szkoły pamiątkowe dyplomy oraz tarcze szkolną, którą rodzice przyszyją do mundurku szkolnego.

Pełnoprawnymi uczniami stali się: Marta Glinka, Kacper Klyta, Roksana Kołodziejczyk, Kacper Konopka, Kinga Konopka, Jakub Machnik, Paulina Musialik, Aleksandra Nawara i Julia Nawara.

Niespodziankę pierwszoklasistom sprawili zarówno uczniowie klasy II wręczając im samodzielnie wykonane upominki jak i rodzice, którzy wręczyli swoim pociechom rogi obfitości pełne słodyczy. Na koniec nie mogło również zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z wychowawczynią i rodzicami.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez prężnie działających rodziców, którzy pełni wrażeń gratulowali swoim pociechom.

 

08

LIS

2013

2119

razy

czytano

2858/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.