Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

13 listopada 2013 roku w Zespole Szkół w Pińczycach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości .

Pierwsza część to prelekcja w ramach projektu ,, Historia z Szablą w ręku”przeprowadzona przez porucznika pana Marka Pałuchę i pana Henryka Nowaka członków ,, Jurajskiego Szwadronu Kawalerii Konnej”. Prowadzący przybyli w strojach ułańskich, przywieźli ze sobą niezwykłe rekwizyty, m.in. szable, siodła, którymi zaciekawili widownię. Uczniowie obejrzeli film o szwadronie i byli świadkami żywej lekcji historii.
Druga część akademii została przygotowana przez uczniów klasy V i VI. Szkolna orkiestra dęta zagrała Hymn Polski oraz Boże coś Polskę. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne i śpiewali wszystkim znane pieśni. Występy uświetniły szkolne Mażoretki.

 Podsumowaniem akademii był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu pani Joanny Węgrzynowicz, absolwentki Akademii Muzycznej w Katowicach, przy akompaniamencie na pianinie pani Anny Łuszczyk. Społeczność szkolna pozostawała pod ogromnym wrażeniem, o czym świadczyły liczne brawa, a na bis cała sala zaśpiewała Pierwszą Brygadę. W uroczystości uczestniczył Pan Krzysztof Bąk – sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy. Dyrektor szkoły Joanna Sularz wraz z organizatorami uroczystości panią Anną Kubik i panem Krzysztofem Machurą myślą o kontynuacji współpracy z Jurajskim Szwadronem Kawalerii Konnej i planują wiosną Piknik Ułański, na którym m.in. zaprezentowane będą pokazy umiejętności żołnierzy konno.

03

GRU

2013

2576

razy

czytano

2847/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.